אפריל-יוני 2012

בערוץ זה קישורים למבחר מתוך הכתבות הרבות שפורסמו על חדו"ש בתקשורת. כשהופיעו כתבות רבות באותו נושא, קישרנו רק לחלקן. כתבות שהתפרסמו בעיתונים שאין להם מהדורה אלקטרונית בדרך כלל לא יופיעו. כתבות באנגלית, יועלו באתר באנגלית.

קישור

חלופות חוק טל

ווינט מנתח את החלופות האפשריות לחוק טל. בין ההצעות ההצעה של חדו"ש - עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הציעה לוועדת פלסנר מודל לפיו הפטור יינתן ל-3% מתלמידי הישיבות בשנה, מספר המוערך בכ-1,500 תלמידים. חדו"ש מתנגדת לאכיפת החוק במאסר העריקים, דבר שיביא לתפיסתם להפיכת החרדים לקדושים מעונים בקהילתם, ומציעים סנקציות אזרחיות שונות, בהן שלילת תקציבי ישיבות וביטול הטבות בארנונה ובדיור.

לחץ לעבור לקישור »

חלופות חוק טל

קישור

משרד הבינוי והשיכון משקיע מיליונים במבני דת

משרד השיכון תחת כהונתו של השר אטיאס השקיע קרוב ל-24 מיליון שקלים במוסדות דת בשנה האחרונה, עלייה של 900% מהשנים הקודמות. הנהנית המרכזית - בית שמש בה במקרה גם מכהן ראש עיר מטעם ש"ס. הרב רגב בתגובה: "מדובר במצב של היפוך כל מה שראוי במדינה שמשטרה דמוקרטי ומנהלה תקין".

משרד הבינוי והשיכון משקיע מיליונים במבני דת

קישור

עמאר נגד הרפורמים

הרב הראשי לישראל תקף בחריפות את החלטת המדינה להכיר במעמד רבנים שאינם אורתודכסים, והודיע כי יכנס את מועצת הרבנות לצאת כנגד "התופעה המבישה": "עוקרים את יסודות התורה". הרב רגב בתגובה : ""נראה שהרב עמאר שואף להכניס את ישראל למסלול התנגשות עם העם היהודי. אם היינו זקוקים להוכחה עד כמה הרבנות הראשית מנותקת מערכי הדמוקרטיה, שלטון החוק וערכי השוויון, הרי יוזמתו הנוכחית של עמאר נותנת לנו תזכורת לכך"

עמאר נגד הרפורמים

קישור

סמינרים מעודדים זיוף לקויות למידה

בתחקיר ראשון מסוגו בעיתונות החרדית חושף העיתון "משפחה", כי סמינרים חרדיים לבנות בירושלים מעניקים עדיפות בקבלה לתלמידות עם ליקויי למידה, משום שהתקציב שהם מקבלים עבורן גדול משמעותית מהתקציב עבור תלמידה רגילה. מנכ"ל עמותת חדו"ש קורא ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה, לפתוח בחקירת הפרשה

סמינרים מעודדים זיוף לקויות למידה

קישור

חוק טל החדש- יחול רק על חרדים

: כך לפי מכתב ששלח היועמ"ש והגיע לידי "הארץ". בסיעות החרדיות התרעמו, על רקע תקוותן לגבש גוש חוסם נגד הגיוס יחד עם הסיעות הערביות. הרב רגב בתגובה: "אחת האמירות החשובות ביותר בפסק הדין של בג"ץ, כפי שעולה ממסמך בלס, היא שלא ניתן להמשיך לתת לתלמידי הישיבות זכות בחירה ויש צורך בחובת שירות. על הוועדה להכיר בכך שכל פתרון שלא יעמוד בכך לא רק יידחה בשאט נפש על ידי הציבור, אלא גם יהיה בלתי חוקתי בעליל".

חוק טל החדש- יחול רק על חרדים

קישור

"חילוץ רשת הגנים של ש"ס - קניית שלטון בכסף"

הקבינט הכלכלי ביטחוני החליט לתמוך ברשת הגנים של ש"ס בסכום של 18 מיליון ש"ח הרב רגב בתגובה: מדובר ברשת שלידתה בחטא, ואשר הוקמה מלכתחילה כדי לחזק את כוחה הפוליטי של ש"ס"

"חילוץ רשת הגנים של ש"ס - קניית שלטון בכסף"

קישור

גני ש"ס יקבלו מהמדינה 18 מיליון ש"ח

הממשלה צפויה לאשר היום את העברת התקציב לרשת שנקלעה לגירעון של יותר מ־20 מיליון שקל. ההזרמה תתאפשר לאחר שהקבינט הכלכלי חברתי יכיר ברשת הגנים כמוסד בעל "אינטרס ציבורי מובהק". סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן בתגובה: " "אם המדינה סבורה שיש אינטרס לאומי בהמשך הפעלת הגנים, עליה לקחת את הניהול עליהם ולהפוך אותם לממלכתיים",

גני ש"ס יקבלו מהמדינה 18 מיליון ש"ח

קישור

חרדים קיצונים השחיתו אנדרטה ביד ושם

אלמונים ריססו 12 כתובות נאצה נגד מדינת ישראל והציונות על מיצגי זיכרון וקירות הנצחה. דברים דומים נכתבו גם באתר ההנצחה לקרב על גבעת התחמושת לפני כחודשיים. מנכ"ל עמותת חדו"ש הרב אורי רגב, קרא לגדולי התורה החרדים לפרסם גינוי חריף למעשים: " שתיקתם תתפרש בצדק כהשלמה עם מעשיהם של קיצוניים במחנה החרדי".

חרדים קיצונים השחיתו אנדרטה ביד ושם

קישור

בג"צ = אלקעידה

ביטאונה של דגל התורה "יתד נאמן" פרסם בגיליון סוף השבוע קריקטורה המשווה את בג"צ למחבלי אל קעידה שהפילו את מגדלי התאומים. מנכ"ל חדו"ש אורי רגב בתגובה: "דגל התורה מוכיחה שוב ושוב שהיא שותף לא טבעי לכל קואליציה"

בג"צ = אלקעידה

קישור

צה"ל נערך לגיוס חרדים

צה"ל נערך לקליטת מתגייסים חרדים ומוכן להקים במקרה הצורך עוד שלושה גדודי נח"ל חרדי כדי לשבצם ביחידות קרביות, כחלק מההסדר החלופי לחוק טל. הרב רגב בירך על המהלך:"אין דרך להגדיל את שירות החרדים בצבא מבלי לפתוח יחידות חרדיות נוספות. צה"ל הבין שאנחו בפתחו של עידן חדש שבו רוב הגברים החרדים ישרתו"

צה"ל נערך לגיוס חרדים

קישור

אין פרטנר בהנהגה החרדית

שחר אילן סמנכ"ל עמותת חדו"ש נשא דברים בישיבת צוות קש"ב (קידם השיוויון בנטל) הדנה בחלופת לחוק טל. אילן הדגיש את העובדה כי החרידם מסרבים לשתף פעולה עם הצוות "אין פרטנר להידברות בהנהגה החרדית. זו חזית סירוב. כל מי שטוען שיש איש בעל סמכות שמוכן למכסה או לעודד תלמידי ישיבות לשרת מוזמן להציג אותו. גם להצעה של ח"כ הרצוג שמציע מכסה של 4,000 תלמידי ישיבות אין פרטנר".

אין פרטנר בהנהגה החרדית

קישור

גיוס לכולם , סנקציות על משתמטים

14 ארגונים חברתיים הנאבקים על שוויון בנטל הגישו מסמך עקרונות לוועדת פלסנר, האחראית על הנוסח שיחליף את חוק טל. שחר אילן סמנכ"ל חדו"ש: "אחרי הכישלון המוחץ של דו"ח טל, הציבור לא יסכים לדו"ח טל ומטר"

גיוס לכולם , סנקציות על משתמטים

קישור

תוכנית חדו"ש לחלופת חוק טל

על-פי התוכנית, תלמידי ישיבות שיסרבו לשרת יאבדו את זכותם להטבות דיור ולהנחה בביטוח לאומי וכן לא יוכלו לעבוד בשירות המדינה מנכ"ל חדו"ש: "מי שחושב שהציבור יסכים לאחיזת עיניים של קביעת יעדים משלה את עצמו"

תוכנית חדו"ש לחלופת חוק טל

קישור

מה יביא את החרדים לבקו"ם?

גורמים העוקבים מקרוב אחר התהליכים בציבור החרדי חלוקים בשאלה האם חוק טל סיפק את הסחורה, והאם אפשר לגבש פתרון שיהיה שונה באופן מהותי מהחוק היוצא.סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן טוען כי :"בעיניי, זה לא פחות מקרב על הצלת הציונות ומניעת חורבן בית שלישי.

מה יביא את החרדים לבקו"ם?

קישור

ביבי מפקיר את השיוויון בנטל?

הוועדה לבחינת חלופות לחוק טל התכנסה לדיון ראשון בכנסת,ראש הממשלה אמר כי ארבעה עקרונות ילוו את עבודת הוועדה לקידום השוויון בנטל: שוויון בנטל, הדרגתיות בביצוע, הכללת יהודים וערבים כאחד ולעשות זאת "מבלי לשסות" ציבור בציבור אחר. שחר אילן בתגובה: "דברי נתניהו מעוררים דאגה עמוקה ונשמעים כמו הכנה לזחילה והפקרת הציבור המעוניין בשוויון בנטל. "

ביבי מפקיר את השיוויון בנטל?

<12>

איך תוכל לפעול?