אוקטובר-דצמבר 2011

בערוץ זה קישורים למבחר מתוך הכתבות הרבות שפורסמו על חדו"ש בתקשורת. כשהופיעו כתבות רבות באותו נושא, קישרנו רק לחלקן. כתבות שהתפרסמו בעיתונים שאין להם מהדורה אלקטרונית בדרך כלל לא יופיעו. כתבות באנגלית, יועלו באתר באנגלית.


 

קישור

הסילבסטר והרבנות

הרבנות הראשית מסכלת לאורך השנים בדרכים שונות אירועים בליל הסילבטר באיומים שונים ביניהם שלילת תעודת הכשרות לעסק. הרב רגב: הרבנות הראשית פועלת בנושא הכשרות לפי חוק שנתן להם מונופול על תעודות כשרות, אך הגביל את שיקול הדעת שלהם רק לנושאי כשרות המזון. זה מעניין אותם כקליפת השום, ולכן הרבה בעלי בתי מלון ומסעדות לא מעזים להתמודד עם הרבנות ומעדיפים להתרפס, ובכך נפגע חופש הדת בישראל". גלובס, 29.12.11.

לחץ לעבור לקישור »

הסילבסטר והרבנות

קישור

אלישיב- לא לחרדים בצבא ואקדמיה

מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב קורא לחרדים שלא להתפתות להצטרף למסלולים ומסגרות שהמדינה התאימה בעבורם בשירות צבאי או אזרחי ובמוסדות השכלה הגבוהה - זאת משום שאלה כפופים לשלטון "פורקי העול", ומגמתם היא לקרב את הציבור החרדי לאורח החיים החילוני, לערכיו ול"תרבות אנשים חטאים". רגב בתגובה: החברה הכללית, החילונית והדתית, לא תסכים להמשיך לשאת בעלותה של החברה החרדית ולטפח בכספי משלמי המסים את חיזוקה והרחבתה של חברת הלומדים החרדית". YNET, 27.12.11

אלישיב- לא לחרדים בצבא ואקדמיה

קישור

חרדים נגד החוק

בעקבות קריאתו של הרב דוד קאהן להילחם ולשמור על השלטים המדירים וקווי המהדרין אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש אורי רגב כי הוא "קורא לרבנים החרדים וציבור החרדי בבית שמש להתנער מההודעה המבישה והמבזה של מי שמציגים עצמם כבכירי הקריה החרדית בעיר". וואלה 27.12.11.

חרדים נגד החוק

קישור

תורת הגזע על פי יתד נאמן

כותב הטור "אדרבא" , בעיתון "יתד נאמן" פ. חובב נאחז ב"אילנות גבוהים" כאשר הוא מסביר את ההפרדה בין גברים לנשים כדבר טבעי, וככזה גם הנאצים השתמשו בו במחנות ההשמדה. מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לפרסום כי תופעות הדרת הנשים בישראל כל-כך מתועבות עד שקשה להאמין ש"יתד נאמן" הצליח לנמק אותן בהסבר מתועב עוד יותר. mako,14.12.11.

תורת הגזע על פי יתד נאמן

קישור

הפרדה בקלפיות

שורת ארגונים למען שוויון נשים הטיחו אתמול ביקורת על הכוונה לקיים הפרדה בבחירות למינהל הקיהלתי בשכונות החרדיות וקראו לעירייה להפסיק את תקצוב המינהל. "אם השכונות החרדיות אינן מסוגלות לקיים הליך בחירות שוויוני ותקין, כמתחייב בשלטון המקומי בישראל, אולי הן אינן מוכנות למינהל עצמאי עירוני", אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב. "על העירייה להפסיק את תמיכתה הכספית והארגונית בכל מינהל שאינו מפנים את ערכי השוויון של המדינה". nrg, 13.12.11

הפרדה בקלפיות

קישור

אין חופש דת

פרויקט זכויות האדם הבינלאומי של CIRI ,מציב את ישראל בשורה אחת עם אירן, סוריה, קובה ורומניה במדד. מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב אומר בתגובה כי מדובר בתעודת עניות למדינת ישראל.רשת ב, 13..12.11.

אין חופש דת

קישור

הדרת נשים בחיפה

בהרצאה של אבשלום קור שאירגנו משרד החינוך ועיירית חיפה הופתעו הנוכחים לגלות כי ישנה הפרדה באולם בין נשים וגברים. הרב עו"ד אורי רגב מנכל חדו"ש בתגובה: "הולך ומתברר שתופעת ההפרדה המגונה מתפשטת כמו פטריות רעילות אחרי הגשם בכל רחבי הארץ ואפילו חיפה אינה חסינה".NRG 8.12.11.

הדרת נשים בחיפה

קישור

יריקות נגד כמרים

בפסק דין נדיר בוטל כתב אישום נגד כומר שהכה חרדי. השופט הסביר:חרדים יורקים כבר שנים ליד כמרים והרשויות אינן מטפלות בבעיה. הרב אורי רגב: יש לבער את הנגע מן השורש. YNET.

יריקות נגד כמרים

קישור

דשדוש במקום

דה מרקר, 7.10.11. סמנכ"ל חדו"ש מסביר מדוע אחרי השקעה ממשלתית עצומה, רק 39% מהגברים החרדים עובדים.

דשדוש במקום

קישור

חרדים לגורלנו

מעריב,7.10.11. דו"ח משרד החוץ האמריקאי: ממשלת ישראל מגבילה חופש הדת, למרות התנגדות האזרחים. הרב רגב: ישראל מתקרבת למעמד שיאנית הפגיעה בחופש הדת והמצפון במערב

חרדים לגורלנו

קישור

אין די בגינוי

mako, 6.10.11. לא צריך להתרגש מהגינויים לאחר הצתת המסגד, התייחסות אל המבצע כעשב שוטה לא תמנע את ההצתה הבאה. טור של הרב רגב.

אין די בגינוי

קישור

מתחמקים מהליבה

מעריב, 5.10.11. חלקי דו"ח טרכטנברג על תעסוקת חרדים וליב"ה מעוררים מחלוקות פוליטיות. סמנכ"ל חדו"ש: הועדה הבינה-צדק חברתי מחייב תעסוקת חרדים, מנהיגי המחאה התחמקו

מתחמקים מהליבה

קישור

בשירות משמרות הצניעות

ערוץ 10, 3.10.11. מועצת עיריית ירושלים אישרה חוק שיאפשר לה לסגור עסקים בלילות. סמנכ"ל חדו"ש: "החוק יאפשר לעירייה לסגור עסקים גם באזורים חילוניים"

בשירות משמרות הצניעות

קישור

אברכים נופשים יותר

: ynet, 3.10.11. ועדה של משרד החינוך מציעה להגדיל מספר החופשות לאברכים ל-96 ימים בשנה- בתשלום. הרב רגב: "שום מועסק במשק אינו מקבל ימי חופשה כה רבים"

אברכים נופשים יותר

איך תוכל לפעול?