הביעו את עמדתכם

חופש נישואין, גם בישראל


מפת חופש הנישואין בעולם מפת חופש הנישואין בעולם

 

מפת חופש הנישואין בעולם שפורסמה לאחרונה מיטיבה להמחיש את המצב בו ישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם בה מוטלות על האזרחים מגבלות קשות על חופש הנישואין. כתוצאה מכך מאות אלפי אזרחים ישראלים, בייחוד עולים חדשים, אינם יכולים להנשא במולדתם ורבים עוד יותר נאלצים להתחתן בטקס המנוגד לאמונתם ולאורח חייהם. כותבים לראש הממשלה וקוראים לו להיענות לרצון הציבור ולהנהיג נישואין אזרחיים בישראל.

לעצור את ההדרה


שלט בבית שמש, הדורש מנשים לא ללכת ליד בית כנסת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90 מתוף קמפיין "הדרת מדירים" של חדו"ש

שולחים מיילים לראש הממשלה וקוראים לו: לפעול בצורה נמרצת ונחרצת נגד הדרת הנשים על כל ביטוייה, להביא לביטול התופעה המתועבת של קווי ההפרדה ולחוקק חוק שיטיל קנסות מרתיעים על מי שמעלימים נשים ממודעות פרסום.

לא למחטף הקריטריונים של משרד החינוך


ישיבת פוניבז' בבני ברק לאחר החזרה מחופשת בין הזמנים של הקיץ ותחילת זמן אלול תקופת הלימודים שלפני הימים הנוראים. 20.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpg ישיבת פוניבז', צילום: פלאש 90

הממשלה מנסה להעביר קריטריונים שיאפשרו לממן את לימודיו של מי שאמור באותו זמן לשרת בצבא ואינו עושה זאת. חובה להגיש התנגדות ולומר לה: זה לא חוקי ולא מוסרי.

מי ביטל את הגיור של רות?


גלויית הקמפיין: מי בטל את הגיור של רות? עיצוב: אריה זונשיין, lionways טקס גיור, צילום: goldberg, flickr

לקראת חגם של הגרים קוראים לנתניהו להוציא את הגיור מידי מי שאינם רוצים לגייר, לשלב את אחינו העולים בעם היהודי ולהכיר בגיורים של כל הזרמים.

לקראת פסח: קוראים לנתניהו להגעיל את הממשלה


ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו נתניהו וישי. דרושה הגעלה בדחיפות. צילום: פלאש 90

לקראת פסח קוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו "להגעיל את הממשלה". שולחים לו מייל ודורשים ממנו "להחליף את הקואליציה הלא כשרה הזו ולהקים ממשלה אזרחית כשרה למהדרין, ממשלת חופש דת ושוויון בנטל".

אומרים לא לפטור


חייל מגדוד נצח יהודה בשעת תפילה 23.11.06 . צילום: אביר סולטן, פלאש 90 חייל מגדוד נצח יהודה בשעת תפילה 23.11.06 . צילום: אביר סולטן, פלאש 90

 

קול קורא לראש הממשלה ולשרי הממשלה נגד הפטור הגורף משירות צבאי לבחורי הישיבות וחיסול צבא העם

תנו להתחתן בארץ הזאת - קריאה להכרה בחופש נישואין!


תנו להתחתן בארץ הזאת עדיין לא עודכן תיאור תמונה

אנו מזמינים אתכם להצטרף לדרישה להנהגת חופש בחירה בנישואין בישראל על ידי פנייה אישית מטעמכם אל ראשי המפלגות האזרחיות בישראל.

אנא השמיעו את קולכם ושתפו עם חברים!

ישראל הינה הדמוקרטיה היחידה בעולם השוללת מאזרחיה את הזכות הבסיסית לחופש נישואין. רבים מאזרחיה, בייחוד העולים החדשים, אינם יכולים להינשא בארצם
ורבים אחרים נאלצים להתחתן בטקס המנוגד לאמונתם ולאורח חייהם.


יש להפסיק את הכפייה על דרך הנישואין ולהחיל חופש בחירה בנישואין כבר בממשלה הבאה.

 

 

איך תוכל לפעול?