גפני נגד פירון ולפיד

הארכת שנת הלימודים לא תחול על החינוך החרדי

שר החינוך ושר האוצר הציגו מתווה לקיצור החופש הגדול בחודש. ח"כ גפני תוקף את ההחלטה לא להחיל את התוכנית על רשתות החינוך החרדיות

תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד 22.03.10. צילום: נתי שוחט, פלאש 90תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר החינוך, שי פירון, ושר האוצר, יאיר לפיד, הודיעו אתמול על מתווה להארכת שנת הלימודים בחודש. לפי התוכנית, החופש הגדול יקוצר בחודש, שיתווסף לשנת הלימודים. "כיכר השבת" מציין כי בחודש שנוסף לשנת הלימודים לא תתקיים פעילות לימודית סדירה, אלא תופעל מערכת חינוכית בתשלום, באמצעות מורים וסטודנטים.

התוכנית שהציגו פירון ולפיד לא חלה על הציבור החרדי. רשת החינוך העצמאי ומעיין החינוך התורני של ש"ס אינן נכללות בה, אלא רק בתי הספר הממלכתיים. חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה תקף את לפיד ופירון, שניהם מיש עתיד, על החלטה זאת.

"לפיד ופירון עשו היום לראשונה הבחנה ברורה וקבעו כי בעיניהם ילד חרדי בן שש הוא סוג ג'" אמר גפני. "דיברתי עם

גפני: לפיד ופירון עשו הבחנה ברורה וקבעו כי בעיניהם ילד חרדי בן שש הוא סוג ג'

יו"ר מפעל הפיס ואמרתי שאסור להם ליטול חלק בפרויקט שמפלה ילדים חרדים. זהו פשע מבחינה מוסרית. נעשה כל מאמץ שעד שתתקבלנה החלטות פורמליות הילדים החרדים לא יופלו לרעה".

במשרד החינוך אמרו בתגובה: "גפני וחבריו מחזיקים את מערכת החינוך החרדית כבת ערובה ומונעים מבתי ספר חרדיים הצטרפות לחינוך הציבורי. הסיבה לכך היא הפחד שלהם מאיבוד השליטה הפוליטית על מערכת החינוך החרדית, אחד ממעוזיהם האחרונים. לצערנו, זוהי הסיבה לכך שבתי ספר חרדיים רבים – כמו בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים ואחרים שאינם ציבוריים – לא יוכלו ליהנות מתוכנית 'בתי הספר של החופש הגדול'".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?