השפעה רעה

חייל חרדי הותקף; עשרות התעמתו עם המשטרה

החייל נפגע קל והצליח להימלט לדירה, שממנה חולץ על ידי שוטרים

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי נצח יהודה במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

עשרות תושבים חרדים תקפו אתמול בערב חייל חרדי בשוק בשכונת מאה שערים בירושלים. החייל נפגע קל. הוא הצליח להימלט מהתוקפים ולהיכנס לדירה בשכונה. בידיעה בוואלה נכתב כי למקום הוזעקו כוחות משטרה ומשמר הגבול, שחילצו את החייל מהדירה והתעמתו עם ההמון. עדי ראייה אמרו כי המתפרעים השליכו אבנים וחפצים על השוטרים וקראו להם נאצים.

החייל שהותקף מתגורר במרכז הארץ ולומד בישיבת "שובו בנים". הוא הגיש תלונה נגד התוקפים במשטרה.

שמואל אליוביץ', תושב השכונה, אמר: "ראיתי המון תוקף חייל חרדי, שלבש מדי צבא. הם זרקו עליו ביצים והכו אותו במקלות, באגרופים ובבעיטות". דביר עדני, חובש "איחוד הצלה" שהגיע למקום, אמר: "הותקפתי בביצים, בלבנים ובשקיות מים כשבאתי להעניק טיפול רפואי ראשוני לחייל החרדי שהותקף. החייל סירב להתפנות לבית החולים".

המתפרעים השליכו אבנים וחפצים על השוטרים וקראו להם נאצים

תקיפת החייל החרדי בירושלים היא חלק נוסף במאבק נגד הכוונה להחיל על החרדים חובת שירות צבאי, או שירות לאומי. בשבועות האחרונים עלה מספר האירועים שבהם הותקפו חיילים חרדים.

בריכוזי אוכלוסייה חרדיים נתלו מודעות המכנות את החיילים החרדים "חרדק"ים" – חרדים קלי דעת. קמפיין זה נועד להכפיש את שמם של החיילים החרדים מחשש שישפיעו לרעה על בני הנוער והילדים. מקורות בציבור החרדי המתנגדים לגיוס אמרו, כי עצם הימצאותם של חיילים חרדים ברחוב יכולה להוציא לתרבות רעה את בני הנוער החרדים.

בחודש שעבר ריססו אלמונים כתובות נאצה נגד חרדים המשרתים בצה"ל בבניין מגורים ברחוב רמב"ן בבני ברק, שבו מתגורר חייל חרדי. בכתובות נכתב: "חרדק"ים החוצה" ו"כאן בבניין יש מחלה מידבקת הנקראת חרד"ק. נא להיזהר".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?