פלורליזם בשכונה

קרית יובל: במקום תלמוד תורה ישיבה חילונית

ועדת התכנון והבנייה בירושלים ממליצה להקים את הישיבה החילונית במתחם ורבורג, שבעבר היתה כוונה להקים בו תלמוד תורה

הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, 13.06.2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים המליצה להקים ישיבה חילונית במתחם ורבורג בשכונת קרית יובל. מתחם ורבורג עמד זמן רב במוקד מאבק בין חילונים לחרדים. באתר חדו"ש צוין באוקטובר האחרון כי בתקופה שבה היה אורי לופוליאנסקי ראש עיריית ירושלים, היתה כוונה להקים שם תלמוד תורה.

ערן ברוך, ראש הישיבה החילונית בינה בתל אביב, אמר לערוץ 7 כי אינו חושש ממחאה חרדית בעקבות ההחלטה של ועדת התכנון והבנייה. "למה שנחשוש? אנחנו עושים דברים טובים, לומדים תורה ועוסקים בעשייה קהילתית. אנחנו מחנכים אנשים צעירים לאהוב תורה", אמר ברוך.

הוא הוסיף כי תושבי קרית יובל רוצים שהישיבה החילונית תקום בשכונתם. "קרית יובל היא שכונה פלורליסטית, מסורתית

ראש הישיבה החילונית בינה: למה שנחשוש? אנחנו לומדים תורה ועוסקים בעשייה קהילתית

ברובה, ואנחנו עושים חיבור עם המכינה הקדם צבאית בעין כרם", אמר ברוך.

לדבריו, כמו שהוא עצמו אינו מתנגד לישיבה דתית לאומית שממוקמת בקרית משה ולישיבה חרדית בשכונת הבוכרים, "כך אין סיבה שתהיה התנגדות לישיבה שלנו".

ברוך הצהיר כי יקבל כל תלמיד בזרועות פתוחות. "חרדים עד היום כמעט ולא באו אלינו, אבל גם אותי לא מזמינים לתת שיעורי תורה בישיבות החרדיות והדתיות הלאומיות. אנחנו דוגלים בשוויון בנטל התורה, שכולם ילמדו תורה. אצלנו לומדים גם בנים וגם בנות, אבל לא תמצא בישיבה שלנו בית כנסת או תפילות וכל פולחן דתי אחר".

לידיעה באתר ערוץ 7

לידיעה באתר חדו"שאיך תוכל לפעול?