תמיכה גורפת ביוזמת צהר

מסמר נוסף בארון הקבורה של הרבנות; 80% מהציבור תומכים בפתיחת שוק הכשרות לתחרות

ארגון רבני צהר מקים מערך מתחרה למערך הכשרות של הרבנות הראשית

תמיכה בפתיחת שוק הכשרות לתחרותתמיכה בפתיחת שוק הכשרות לתחרות

80% מהציבור היהודי בישראל תומכים בפתיחת שוק הכשרות לתחרות. נתון זה התקבל בסקר שערכה עמותת חדו"ש באמצעות מכון סמית במסגרת מדד הדת והמדינה 2017, ובסקרים קודמים שיזמה חדו"ש. בקרב התומכים בביטול המונופול, 52% בעד פתיחת השוק לתחרות של כל גורם מקצועי מכל זרם ביהדות, עם פיקוח מטעם המדינה, ו-28% בעד פתיחת השוק רק לגורמים אורתודוקסיים.

"עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מקדמת בברכה את הודעת רבני צהר על כניסת הארגון לתחום שוק הכשרות ועל יוזמתו להרחבת שוק ה'השגחה הפרטית' בהקמת מערך מתחרה לזה של הרבנות הראשית ולבלעדיותה של הרבנות במתן אישורי כשרות, בלעדיות היוצרת כפייה דתית שאין מקבילה לה בעולם הדמוקרטי", אמר הרב עו"ד אורי רגב, מנכ"ל חדו"ש. "כל כרסום

מנכ"ל חדו"ש: כל כרסום במונופול הרבנות הוא לברכה, עד אשר יתבטל מוסד הרבנות הראשית

במונופול של הרבנות הוא לברכה, עד אשר יתבטל מוסד הרבנות הראשית, הנשען על סחר סוסים פוליטי ומנוגד לרצון הציבור. חשיבות רבה מייחסת חדו"ש גם לעובדה כי יוזמת צוהר תרחיב את הייצוג הנשי בשוק שירותי הדת".

לפי סקרים שערכה חדו"ש, 95% מהחילונים בעד פתיחת שוק הכשרות וכך גם 96% מהמסורתיים הלא כל כך דתיים, 67% מהמסורתיים הדתיים ו-50% מהדתיים. 73% מהחרדים בעד שמירת המונופול על הכשרות של הרבנות הראשית, אך 22% מהחרדים תומכים בפתיחת שוק הפיקוח על הכשרות גם לגורמים אורתודוקסיים מחוץ לרבנות.

המחקר התבסס על סקר דעת קהל טלפוני שבוצע בין 19 ל-23 ביולי 2017 בקרב מדגם גדול במיוחד של 800 איש, המייצג את האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל.איך תוכל לפעול?