ההוא מבני ברק

הרב הראשי יוסף: אנשי הרב מאזוז חיכו למות הרב עובדיה כדי לתפוס את ההנהגה

בכנס של עמותת יד עזרא ושולמית אמר הרב יצחק יוסף, כי מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד מנסה לעקור את מורשת אביו, הרב עובדיה יוסף

מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף משמאל ובנו הרב יצחק יוסף, בטקס הכתרתו של הבן לתפקיד הרב הראשי הספרדי, בבית הכנסת ''רבן יונן בן זכאי'' ברובע היהודי בירושלים. 16-09-2013. צילום: יונתן סינדל/פלאש 90הרב יצחק יוסף עם הרב עובדיה יוסף ז"ל, בטקס הכתרתו לרב הראשי הספרדי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב הראשי, הרב יצחק יוסף, תקף בחריפות את הרב מאיר מאזוז, המנהיג הרוחני של מפלגת יחד בראשותו של אלי ישי. בכנס של עמותת הצדקה יד עזרא ושולמית אמר הרב הראשי על מאזוז ואנשיו, בין השאר: "חיכו שמרן ייפטר כדי לתפוס את ההנהגה ולהראות 'אנחנו המנהיגים של הציבור הספרדי'".

הרב יוסף לא הזכיר את הרב מאזוז בשמו, אבל טען גם כי הוא מנסה להגדיל את שמו ולהשכיח את זכר אביו, מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף ז"ל. "יש כאלו בבני ברק שרוצים לעקור את המורשת של הרב (עובדיה יוסף) ומחברים ספרים על ימין ועל שמאל. כל מיני ירחונים וקבצים כל חודש. כל זה נועד לגדל את שמם ולהוריד את הפסקים של מרן. זה המצב היום – מלחמה כזו חס ושלום להשכיח את תורתו של מרן", אמר הרב יצחק יוסף.

היה איזה אחד שאמר '500 שנה לא קם כמו ההוא בבני ברק'. מרן לא היה גדול הדור? מה קרה פתאום? שכחתם את הכל?

הוא הוסיף, לפי "כיכר השבת": "היה איזה אחד שאמר '500 שנה לא קם כמו ההוא בבני ברק', לא רוצה להגיד את שמו. מרן לא היה גדול הדור? מה קרה פתאום? שכחתם את הכל? הם רוצים להשכיח".

הרב הראשי הזכיר רב נוסף מרבני יחד, רפאל כהן. "היה איזה אחד מצפת רפאל כהן שעמד וצעק באיזה עצרת 'תם עידן הרב עובדיה, עכשיו אנחנו בעידן חדש'. מה הוא רוצה להגיד? רוצה ח"ו לעקור את הדרך של מרן. במשך שנים היה להם קנאה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?