תג מחיר בכותל

כתובות נאצה רוססו על קיר ביתה של פעילת נשות הכותל

אלמונים כתבו על ביתה של פגי סידור: "תג תורה – ירושלים הקדושה"

תפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. 17.10.2012. צילום: מיכל פטאלנשות הכותל בתפילה בראש חודש חשוון תשע''ג. צילום: מיכל פטאל

על קיר ביתה של פגי סידור, חברת הנהלה בארגון נשות הכותל, ריססו אלמונים כתובות נאצה: "הכותל אינו הפקר", "אנחנו יודעים איפה את גרה פגי סידור" ו"תג תורה – ירושלים קדושה".

"אני מניחה שאלו חבר'ה צעירים שלא יודעים מה הם עושים. אני רוצה לנקוט לשון זהירה", אמרה סידור בראיון לגלי צה"ל. "הכי קל להאשים את החברה החרדית, אך הכתובת צריכה להוביל לראשי הציבור החרדי. צריך להגיד להם: די, תתעוררו". סידור הוסיפה: "אנחנו מייצגות קהל גדול ולגיטימי שצריך להתייחס אליו ולתת לו פתרון. אנחנו מבקשות להתפלל. לא לשנות סדרי בראשית".

ב-nrg מציינים כי המשטרה פתחה בחקירה, לאחר שאחד משכניה של סידור דיווח על הכתובות.

מנשות הכותל נמסר: "סביר להניח כי מדובר בצעירים משועממים, הפועלים בהתאם לצלילי ההסתה של מנהיגיהם. הבעיה האמיתית שעומדת בפני החברה הישראלית היא לא מה הם עשו, אלא מה יעשו כעת מנהיגי הציבור החרדי. הכתובת על הקיר.

הכתובת צריכה להוביל לראשי הציבור החרדי. צריך להגיד להם: די, תתעוררו

אנו קוראות לרבנים להשמיע את קולם, לגנות נחרצות את עצם המעשה ולעצור את ההסתה נגד נשות הכותל, ללא קשר לוויכוח הציבורי הלגיטימי". נשות הכותל הוסיפו כי כל מבוקשן הוא להתפלל בעזרת הנשים בכותל, באופן התואם לחלוטין את ההלכה היהודית.

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', גינה בחריפות את המעשה. "לא זו דרכה של תורה, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. הזהרתי מפני התלקחות ושנאת חינם, אני מתפלל ומקווה שנצליח לעצור את ההידרדרות ויימצא פתרון, שהכותל ייוותר כאדמת קודש מאחדת ולא אדמת מריבה. אני קורא לכל הקבוצות הקנאיות להסיר את ידיהן מהמקום הקדוש הזה".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר כי ריסוס הכתובות הוא אלימות לכל דבר וכי יש לטפל בה בכל חומרת הדין. "הדרך ליישוב מחלוקות בעיר אינה באלימות, אלא בשיח והידברות והגעה להסכמות רחבות ככל הניתן", אמר ברקת.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?