נגמר הסרט

פוזר המינהל בק' היובל, שאפשר הקרנת סרטים בשבת

חברים חרדים ודתיים במועצת העיר ירושלים אמרו כי ראש העירייה, ניר ברקת, זירז את ההחלטה על הקדמת הבחירות למינהל הקהילתי בשכונה לאחר שמחו על הקרנת הסרטים בשבת

הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, 13.06.2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, 2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

עיריית ירושלים הכריזה על פיזור הנהלת המינהל הקהילתי של שכונת קרית היובל, בעקבות הקרנת סרטים במתנ"ס בשכונה בשבת. העירייה הודיעה כי יתקיימו בחירות חדשות להנהלת המינהל הקהילתי.

לפני שבוע החליטה עיריית ירושלים לפעול לסגירת שבעה עסקים – מרכולים ופיצוציות – הפועלים במרכז העיר בשבת. בלשכת ראש העירייה, ניר ברקת, אמרו ל"הארץ" כי הבחירות במינהל ממילא אמורות היו להתקיים בקרוב.

בקרית היובל שבדרום מערב ירושלים מתקיים זה למעלה מעשור מאבק חרדי־חילוני, לאחר שמשפחות חרדיות רבות עברו להתגורר בשכונה. הבחירות למינהל השכונתי בקרית היובל, שבה יש רוב חילוני, היו אמורות להתקיים בסוף השנה. לאחרונה הודיעה העירייה על כוונה להקדים את הבחירות ואתמול סוכם כי הן יתקיימו ביוני.

ההודעה על הקדמת הבחירות הגיעה זמן קצר לאחר שהמינהל אפשר הקרנת סרטים בימי שישי בערב ובשבתות בבוקר במתנ"ס. בכל ההקרנות שנערכו עד כה היה האולם מלא. "ההקרנות בשבת הן על פי בקשות הציבור. אנחנו ממילא עובדים בשבת. יש בריכה ויש חדר כושר, אז מה זה משנה", אמר יושב ראש מינהל יובלים, רוני שרון.

יצחק פינדרוס: לא ייתכן חילול שבת במבנים עירוניים וסמי־עירוניים. זה מתחיל בקרית היובל ויעבור לכל השכונות

16 חברים חרדים ודתיים במועצת העיר פנו לאחרונה לברקת וביקשו ממנו לעצור תקציבים שמיועדים לקרית היובל ולפזר את המינהל הקהילתי בשכונה בעקבות הקרנת הסרטים בשבת. "ביקשנו להעלות הצעה לסדר היום, שלא ייתכן חילול שבת במבנים עירוניים וסמי־עירוניים. זה מתחיל בקרית היובל ויעבור לכל השכונות", אמר חבר המועצה יצחק פינדרוס מיהדות התורה. חברי המועצה הדתיים טענו כי ברקת זירז את ההחלטה על הבחירות בקרית היובל בעקבות פנייתם.

שלשום נפגשו חברי שלוש הסיעות הפלורליסטיות במועצת עיריית ירושלים – מרצ, ירושלמים והתעוררות – בניסיון לגבש חזית אחידה נגד הפגיעה של ברקת בפעילות מסחר ותרבות בשבת. אבל חברי הסיעות לא הגיעו לסיכום על נוסח מכתב שיישלח לראש העיר.

מעיריית ירושלים נמסר: "הטענות אינן נכונות, שכן על פי תקנון העירייה פעם בארבע שנים מתקיימות בחירות בכל המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר, ועל כן בכוונת העירייה לערוך השנה בחירות בכל המינהלים ובהם ביובלים. בחלק מהמינהלים כבר חלף מעט המועד ובחלק הוא יגיע בקרוב".

לידיעה ב"הארץ"



איך תוכל לפעול?