גאווה דיפלומטית

ראש עיריית פילדלפיה השיא דיפלומט ישראלי לבן-זוגו

סגן הקונסול בפילדלפיה הכיר את בן זוגו בישראל והתארס אתו בארה"ב. הם התחתנו בטקס יהודי, שבו השתתף גם רב קונסרבטיבי

בניין עיריית פילדלפיה. צילום: Ben Franske, wikipediaבניין עיריית פילדלפיה (צילום אילוסטרציה). צילום: Ben Franske, wikipedia

אלעד שטרומאיר, סגן הקונסול הכללי של ישראל בפילדלפיה, התחתן בשבוע שעבר עם בן-זוגו, אורן בן-יוסף. את הטקס ניהל ראש עיריית פילדלפיה, מייקל נאטר, בשיתוף פעולה עם הרב הקונסרבטיבי מייקל בילס. בטקס השתתפו 150 איש, כולל חברים ובני משפחה מישראל.

פילדלפיה נמצאת במדינת פנסילבניה, שהכירה בנישואים חד-מיניים במאי 2014. בניגוד ליהדות הקונסרבטיבית, זרמי היהדות הפלורליסטית – הרפורמים, הקונסרבטיבים והתנועה ליהדות מתחדשת – מכירים גם הם בנישואים חד-מיניים.

"זה כבוד גדול להתחתן בעיר שמשמשת לי בית כשלוש שנים ובה אני מייצג את ישראל", אמר שטרומאיר, שהכיר את בן זוגו כשבא לחופשה בישראל ביוני האחרון והשתתף באירועי הגאווה בתל אביב. לפי ynet, בן-יוסף נסע לפילדלפיה בעקבותיו והם התארסו באוקטובר. כשנודע על כך לראש עיריית פילדלפיה, הוא הציע

במשרד החוץ הישראלי מכירים לפחות עשרה דיפלומטים הנשואים לבני מינם. בני זוגם מקבלים הכרה של "בן זוג"

לחתן את שני הישראלים.

משרד החוץ הישראלי, שנחשב אחד הליברליים בעולם בהקשר זה, מכיר בבני זוג מאותו מין. במשרד מכירים לפחות עשרה דיפלומטים הנשואים לבני מינם. בני זוגם של אותם דיפלומטים מקבלים הכרה של "בן זוג" רשמי.

ראש העירייה נאטר אמר ל"Jewish Exponent" כי אף על פי שזאת לא היתה הפעם הראשונה שבה היה שותף בניהול חתונה יהודית, זאת היתה החתונה היהודית הראשונה שנערכה בבניין העירייה. זאת גם היתה הפעם הראשונה שהוא קרא את הכתובה.

החתונה כללה את כל מרכיבי הטקס היהודי – חופה, כתובה, שבע ברכות, החלפת טבעות, שבירת כוס. למעשה, שתי כוסות. כל חתן שבר כוס משלו.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-"Jewish Exponent"איך תוכל לפעול?