התשובה לפיגוע – התחזקות בתורה

הרב דוד יוסף תקף את נתניהו אחרי הפיגוע

בראיון בתחנת "קול ברמה" אמר הרב יוסף כי דרש מראש הממשלה למנוע כניסת יהודים להר הבית, אבל נתניהו התעלם

הרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipediaהרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipedia

לאחר הפיגוע אתמול בשכונת הר נוף בירושלים תקף הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש“ס, את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "האיש שיצא נגד עולם התורה אין לו סיעתא דשמיא, כל אשר יעשה ירשיע. הוא לא מצליח בשום דבר“, אמר הרב יוסף.

דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף המנוח, דיבר בתחנת הרדיו החרדית ”קול ברמה“. לטענתו, נתניהו התעלם ממכתב ששלח אליו, ובו ביקש ממנו למנוע כניסת יהודים להר הבית.

"שלחתי מכתב לראש הממשלה כבר לפני שבוע, דרשתי לסגור את הר הבית. יהודים, אסור להם להיכנס להר הבית", אמר. "מקומנו לא שם עד ביאת גואל צדק. אנחנו צריכים להצהיר שהר הבית הוא שלנו. שייך לעם ישראל, אבל מפני עוצמת קדושתו אסור לנו להיכנס לשם עד ביאת גואל צדק".

האיש שיצא נגד עולם התורה אין לו סיעתא דשמיא, כל אשר יעשה ירשיע

לפי nrg, הרב יוסף התייחס לפיגוע והוסיף: "כולנו שבורים לרסיסים. הכאב הוא גדול אבל אנחנו צריכים בשעה קשה כזאת להתחזק בתורה ויראת שמים. אנחנו לא שואלים את הקדוש ברוך הוא ’למה‘. אנחנו שואלים את עצמנו למה קרה לנו הדבר והתשובה שלנו היא שאנחנו צריכים להתחזק".

נשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, אמר בעקבות הפיגוע: "אנחנו צריכים להתחזק יותר בלימוד התורה. יש קרירות בזה וצריך לחזק את זה לא רק בקרב בני התורה, אלא על כל יהודי ויהודי יש חובה לקבוע זמן ללימוד. אסור לזלזל בזה, רק התורה היא זאת שמגינה על עם ישראל".

לפי אתר לדעת, בשיעורו בישיבת פורת יוסף בעיר העתיקה הוסיף כהן: "הקב"ה מעורר אותנו בתוך בית המדרש כדי שנתחזק ונרבה בלימוד התורה... אנחנו צריכים להפנים זאת ולהתחזק אל מול המראות הקשות הללו".

לידיעה ב-nrg

לידיעה באתר לדעתאיך תוכל לפעול?