ניסיון השתלטות

רבנים חרדים נגד "הרשת הממלכתית החרדית"

הרב שטיינמן והרב קנייבסקי חתמו על מכתב הקורא לחרדים שלא להשתלב ברשת שמקים משרד החינוך

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrשר החינוך, הרב שי פירון. צילום: כנס כיפה, flickr

רבנים ליטאים בכירים פרסמו בסוף השבוע מכתב בעיתונים החרדיים, שבו הם קוראים לציבור שלא להשתלב ברשת הממלכתית שמבקש שר החינוך להקים לחינוך החרדי.

"משרד החינוך בהנהגתו של השר שי פירון מסיעת יש עתיד פועל במלוא כוחו כדי להקים רשת חינוך ממלכתית נוספת, שתיקרא 'רשת ממלכתית חרדית', בהיותם יודעים כי 'אם אין גדיים אין תיישים'", נכתב בעיתון "המבשר". "בכך מנסים להשתלט על החינוך הטהור של רבבות ילדי ישראל המתחנכים במוסדות החינוך המפוארים על דרך היהדות הצרופה".

"המבשר" טען כי הקמת הרשת החדשה נתקלת בקשיים, אבל אנשי משרד החינוך נפגשו עם מנהלי מוסדות חרדיים, ובמיוחד עם מנהלי מוסדות הנמצאים במצב כלכלי קשה, והציעו להם "שורת פיתויים ותמריצים, בתקציבי עתק, כדי שיעבירו את מוסדותיהם לרשת החדשה שתהיה כפופה לחלוטין למשרד החינוך".

מנסים להשתלט על החינוך הטהור של רבבות ילדי ישראל המתחנכים במוסדות החינוך המפוארים על דרך היהדות הצרופה

כמה ממנהלי המוסדות שהשתתפו במפגשים אמרו מיד אחריהם, כי התוכניות שנרקמות במשרד החינוך מעוררות בהם חרדה. על המכתב, לפי ערוץ 7, חתמו הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי.

"בזמן האחרון עומדים עלינו כאלה אשר רוצים להצר את רגליהם של החרדים לדבר ד', ורוצים להתערב לנו בחינוך הטהור של ילדי ובחורי ישראל ע"י הקמת מסגרת ממלכתי חרדי וכדו', עלינו לעמוד כחומה בצורה שלא לשנות אפילו כחוט השערה ממה שהי' עד היום וח"ו לא להתפתות אחר דבריהם והבטחותיהם, אשר אחריתה מי ישורנו... ואלו אשר הצטרפו כבר למסגרת זו עליהם להתנתק ממנה", כתבו הרבנים.

מחברי המכתב קוראים למנהלי מוסדות חרדיים שלא להיגרר אחר "פיתויי משרד החינוך".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?