מחכים לארדן

העסקים בתל אביב נשארים פתוחים בשבת, בינתיים

בית המשפט בתל אביב קבע שמכיוון ששר הפנים היוצא, גדעון סער, לא התערב בחוק העזר שמתיר פתיחת עסקים בשבת, החוק מאושר

סניף טיב טעם ברחוב דיזנגוף בתל אביב. צילום: Yoav Lerman, flickrסניף טיב טעם ברחוב דיזנגוף בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Yoav Lerman, flickr

בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב קבע היום שהמרכולים בעיר יישארו פתוחים, בעקבות חוק עזר עירוני חדש שקיבלה העירייה במרס.

השופט שדן בפרשה, אביים ברקאי, קבע כי מכיוון שב-60 הימים שחלפו מאז הונח החוק לפניו נמנע שר הפנים, גדעון סער, מלהתערב בהחלטה, חוק העזר התקבל. לפיכך, 165 בתי עסק שעליהם תחליט העירייה מראש יוכלו לפעול ללא חשש מדו"חות וצווי סגירה.

סער ביקש להשהות את ההחלטה בדבר חוק העזר העירוני ולהשאיר אותה למחליפו במשרד הפנים, גלעד ארדן. השופט לא קיבל את הבקשה. לפי ידיעה בוואלה, ארדן יוכל להגיש ערעור על ההחלטה לערכאה עליונה, כדי שיוכל להחזיר לידיו את היכולת להשפיע על החוק. הוא יכול גם ליזום הליך חקיקה בכנסת ולשנות את תוכן החוק.

בעקבות החלטת בית המשפט נמחקו בקשות להוצאת צווי סגירה ל-21 מרכולים בתל אביב שפעלו בשבת

בעקבות החלטת בית המשפט נמחקו בקשות להוצאת צווי סגירה ל-21 מרכולים בתל אביב שפעלו בשבת.

ממטה העסקים הקטנים והמכולות נמסר: "פסיקת השופט עומדת בניגוד לחוק שעות עבודה ומנוחה. חילופי שרי פנים במדינת ישראל לא יכולים להצדיק התעלמות בוטה מהחוק ומפסיקת בית המשפט העליון. עוד השבוע תוגש עתירה לבג"ץ על מנת שגם העסקים הקטנים והמכולות יוכלו בסופו של דבר לזכות ביום מנוחה אחד בשבוע, כמו כל שאר אזרחי ישראל".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי היא "מכבדת את החלטת בית המשפט ותפעל על פיה. העירייה לומדת את משמעויות ההחלטה. במקביל לכך, אנו מצפים שחוק העזר יאושר ויסדיר את אופי השבת בהתאם לרצון תושבי העיר, כפי שבא לידי ביטוי בהחלטת מועצת העירייה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?