בלי טובות מרשעים

דוד יוסף: מוסד בלי כסף מהמדינה זה על טהרת הקודש

הרב יוסף, חבר מועצת החכמים של ש"ס, שיבח את הרב אבנר עפג'ין שהקים מוסדות שאינם מקבלים כסף מהמדינה

10/11/2014 12:56

תגיות: הרב דוד יוסף ·  תקציבי מדינה ·  ש"ס ·  הרב אבנר עפג'ין ·  הרב שלום כהן

הרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipediaהרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipedia

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב דוד יוסף, אמר כי הקמת מוסדות חינוך ללא תקציבים מהמדינה היא מעשה ראוי לשבח. הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, אמר את הדברים בחתונת בנו של הרב אבנר עפג'ין, ראש ישיבת בית הלוי.

"הגר"א עפג'ין זכה להקים מוסדות תורה בלי טובות של כל הרשעים, המדינה הזאת ו(יאיר) לפיד", אמר יוסף לפי אתר "לדעת". "זהו לימוד תורה על טהרת הקודש. הלוואי וכולנו היינו זוכים לכך. נתפלל שבעזרת השם יבוא יום וכולנו לא נצטרך לכל הרשעים האלה משנאי התורה, שרוצים לעקור את התורה".

דוד יוסף צורף למועצת חכמי התורה של ש"ס לפני כשנה. על צירופו הודיע נשיא מועצת החכמים, הרב שלום כהן, בעצרת במלאות שבעה למותו של הרב עובדיה יוסף.

נתפלל שבעזרת השם יבוא יום וכולנו לא נצטרך לכל משנאי התורה, שרוצים לעקור את התורה

הרב יוסף הצטרף לדיונים בסוגיות דת ומדינה בש"ס. בש"ס דנים זה שנים בשאלות כמו אם יש לעמוד בשעה שמנגנים את "התקווה". שחר אילן, בעבר כתב "הארץ" והיום סמנכ"ל חדו"ש, הזכיר כי ב-1993 פרצה סערה כשמנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, העדיף לעיין בספר קודש במקום לעמוד בשעת נגינת ההמנון. חבר הכנסת לשעבר שלמה בניזרי טען אז, "'התקווה' זה שיר חילוני שאין בו שום מוטיב יהודי". בניזרי הוסיף: "אף פעם לא התנגדתי להמנון, רק לניסיון לכפות אותו".

באותה שנה, בטקס להכתרת הרב הראשי הספרדי, הראשון לציון, צעקו תלמידי ישיבות של ש"ס ובראשם הרב שלום כהן – "לא לשיר את 'התקווה', כי מר"ן (הרב עובדיה יוסף) מתנגד". הרב שנכנס לתפקיד, אליהו בקשי-דורון, התעלם משירת ההמנון ועיין בספר שהחזיק.

לידיעה באתר "לדעת"איך תוכל לפעול?