שירות VIP רגיל

יבוטל "נוהל אדמו"ר" בנמל התעופה

בעקבות עתירה לבג"ץ, רבנים ומקובלים הזכאים לשירותי VIP יעברו ביקורת דרכונים ובדיקת מכס כמו נוסעים אחרים, ולא יסעו למטוס ברכבם הפרטי

30/10/2014 12:07

תגיות: נוהל אדמו"ר ·  נתב"ג ·  בג"ץ ·  הרב יאשיהו פינטו ·  הרב איפרגן ("הרנטגן") ·  רשות שדות התעופה

תור למסירת מזוודות בנמל התעופה בן גוריון 01.08.2013 צילום: יוסי זמיר, פלאש 90תור למסירת מזוודות בנמל התעופה בן גוריון. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

נוהל המאפשר ל-45 רבנים להגיע ברכבם הפרטי עד לכבש המטוס, שמכונה "נוהל אדמו"ר", יבוטל. כך עולה מהודעה שהגישה אתמול המדינה לבית המשפט העליון.

הנוהל יבוטל בעקבות עתירה לבג"ץ שהוגשה בינואר השנה. העותרים, הקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט באמצעות עורכי הדין פרופ' אביעד הכהן ורחל הכהן, טענו כי "נוהל אדמו"ר" נקבע תוך כדי חריגה מסמכות של רשות שדות התעופה וכי הוא חורג באופן קיצוני ממתחם הסבירות.

העותרים בדקו את רשימת הרבנים שהנוהל חל עליהם ומצאו כי היא מורכבת מאדמו"רים אשכנזים חרדים ומרבנים מקובלים ובהם הרב יאשיהו פינטו והרב יעקב איפרגן (המכונה "הרנטגן"). הרבנים ברשימה אינם ציונים.

העותרים טענו כי 'נוהל אדמו"ר' נקבע תוך כדי חריגה מסמכות של רשות שדות התעופה

בהתאם לנוהל, אנשי הדת הנמנים על הרשימה רוכשים שירות VIP בדומה לנוסעים אחרים. אבל בעוד שרוכשי השירות בתשלום עוברים בדיקת ביטחון, ביקורת דרכונים ובדיקת מכס באחד מטרקליני ה-VIP, ולאחר מכן נוסעים למטוס ברכב של ספקית השירות, הרבנים שברשימה מורשים להגיע עד סמוך למטוס ברכבם, בליווי רכב ספק השירות. בדיקת המכס וביקורת הדרכונים של הרבנים מבוצעות בסמוך לרכבם.

"TheMarker" מדווח שרשות המסים הודיעה לאחרונה, כי הכבודה של אנשי הדת הנמנים על הרשימה תיבדק על ידי פקיד המכס בטרקלין ה-VIP. רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה כי ביקורת הדרכונים תיערך מעתה על ידי פקיד הרשות בטרקלין ה-VIP. אנשי הדת הנכללים ברשימה יוסעו אל המטוס ברכב שירות ולא ברכבם האישי.

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?