סכסוך בשידור

בגלל מחלוקת בש"ס, הרב כהן תקף את "קול ברמה"

נשיא מועצת החכמים של ש"ס יצא נגד תחנת הרדיו בעצרת לזכרו של הרב עובדיה יוסף

26/10/2014 14:03

תגיות: "קול ברמה" ·  הרב שלום כהן ·  הרב עובדיה יוסף ·  אריה דרעי ·  אלי ישי

חבר מועצת החכמים של ש''ס וראש ישיבת ''פורת יוסף'' הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. 06-10-2011. צילום: קובי גדעון/פלאש 90נשיא מועצת החכמים של ש"ס, הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, תקף במוצאי שבת את תחנת הרדיו האזורית "קול ברמה", המקורבת לתנועה. בעצרת אזכרה לרב עובדיה יוסף אמר הרב כהן: "'קול ברמה' שנשמע ביללה. בר מינן מה שהוא מקלקל אותנו". הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף ישב לצדו של כהן. כשנשאל על דבריו של כהן אמר: "ודאי. ודאי".

ההתקפה הועברה בשידור חי ב"קול ברמה" ובעקבותיה הופסק השידור. כשהתחדשו השידורים הושמע תשדיר ובו קולו של הרב עובדיה יוסף, המברך את מאזיני התחנה. מאוחר יותר הפיצו גורמים בתחנה את התשדיר בקבוצות ווטסאפ. הם גם הדגישו שהתחנה הוקמה בברכתו של הרב עובדיה יוסף.

הרב שלום כהן מונה לפני כמה חודשים לנשיא מועצת חכמי התורה, במקום הרב עובדיה יוסף. המינוי עורר סערה ובכירים במפלגה מתחו ביקורת על היו"ר, אריה דרעי, וטענו כי הוא הוביל למינוי הרב כהן כדי להשיג שליטה בצמרת התנועה.

המתקפה של הרב כהן, מציין וואלה, קשורה לסכסוך בין דרעי לאלי ישי. צבי עמר, אחד מבעלי "קול ברמה",  מקורב לישי,

הרב כהן: 'קול ברמה' שנשמע ביללה. בר מינן מה שהוא מקלקל אותנו

שמקבל גיבוי בתחנה. דרעי לא זוכה ליחס שווה בתחנה ובחודשים האחרונים טענו גורמים המזוהים עמו כי "קול ברמה" פוגעת בו.

בנוסף לכך, מדי שבוע משודר בתחנה שיעורו של הרב שלמה משה עמאר, שהיה עד לפני שנה הרב הראשי ובשבוע שעבר נבחר לרב של ירושלים. עמאר מזוהה עם ישי ומסוכסך עם דרעי. שידור שיעורו השבועי מעיד על יחסי הכוחות בתחנה.

המתקפה של הרב כהן חשפה לקהל המאזינים טפח מהקשר בין המאבקים הפנימיים במפלגה לבין הרדיו. מקור בש״ס הכחיש את הקשר בין דבריו של הרב כהן ליריבות בין דרעי לישי ואמר כי ההתקפה לא תוכננה מראש. המקור הסביר כי הסיבה להתבטאות של הרב כהן היא שמאז פטירתו של הרב עובדיה יוסף הידרדר הקו הרוחני של התחנה. הוא ציין כי בשידוריה החלו לעלות שאלות סביב הוראות של רבנים בנושאים שונים. בתקופת חייו של הרב עובדיה יוסף, לא היו דיונים כאלה בשידורי "קול ברמה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?