אלימים נגד תורמים

ח"כים מיש עתיד דורשים לחקור את קמפיין החרד"קים

שמעון סולומון ורונן הופמן הגישו תלונה במשטרה נגד האחראים לקמפיין. הם דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה פלילית בפרשה

21/10/2014 14:39

תגיות: חרד"קים ·  תלונה ·  היועץ המשפטי לממשלה ·  שמעון סולומון ·  רונן הופמן ·  יש עתיד

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס, מכריזות "לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס" (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שני חברי כנסת מיש עתיד, שמעון סולומון ורונן הופמן, הגישו תלונה במשטרה נגד קמפיין החרד"קים, שתוקף את גיוס החרדים לצה"ל. הם גם שלחו מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שבו דרוש ממנו להורות על פתיחת חקירה פלילית בפרשה.

"בשנתיים האחרונות, אחת לכמה חודשים, עולים לאוויר קמפיינים נלוזים המסיתים נגד חיילי צה"ל החרדים", אמר ח"כ סולומון ל"כיכר השבת". ''את הקמפיינים מעלים גורמים פחדניים, שבעילום שם מסיתים אזרחים לפגיעה במשרתי ציבור שכל חטאם הוא ציות לחוק ומילוי חובתם לחברה שבה הם חיים".

התלונה הוגשה בעקבות הפרסומים האחרונים ברחוב החרדי, המציגים את חיילי צה"ל החרדים בדמות חזיר

סולומון הגיש תלונה על הסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור בתחנת משטרת לב תל אביב. התלונה הוגשה, לפי News1, בעקבות הפרסומים האחרונים ברחוב החרדי, המציגים את חיילי צה"ל החרדים בדמות חזיר לצד תוכן פוגעני ומסית.

לדברי סולומון, יש להגן על הציבור החרדי המשרת והתורם מפני ההתקפות האלימות של קיצונים. "לא יעלה על הדעת כי יהודי לא יוכל ללכת ברחוב או להתפלל בבית כנסת מחשש שיותקף באלימות פיזית או מילולית", אמר. לדבריו, הוא מצפה שמהמשטרה תפעל בנחישות ובמהירות, כדי לשים קץ לתופעה.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?