בחירות תחת חשד

טענות: מועמד לרבנות ירושלים מחלק מאות אלפי דולרים

בנו של הרב מרדכי טולדנו, שמתמודד על תפקיד הרב הספרדי בעיר, טוען כי מועמד אחר משלם לכאורה "מיליוני דולרים" כדי "לסתום את הפה של תלמידי הישיבות"

19/10/2014 14:26

תגיות: הרב מרדכי טולדנו ·  הרב הראשי ·  ירושלים ·  תשלום ·  הרב שלמה עמאר ·  אריה דרעי ·  ש"ס

יו''ר שס אריה דרעי בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה 28.08.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש"ס, אריה דרעי, בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה. צילום: פלאש 90

הבחירות לרבנות העיר בירושלים יהיו בעוד יומיים, ובנו של אחד המועמדים לתפקיד הרב הראשי הספרדי בעיר, הרב מרדכי טולדנו, מעלה טענות קשות נגד פעיליו של אחד מיריביו, הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר.

דוד טולדנו, בנו של הרב טולדנו, אמר בראיון לתחנת הרדיו קול ברמה: "אנחנו שומעים בכאב גדול "כל ראש ישיבה מקבל מאה אלף דולר. אני לא יכול לפרט יותר מדי הישיבות. אני שומע שיש חקירה משטרתית בדרך, לכן אני מרשה לעצמי לומר את זה בשידור".

טולדנו הוסיף, "גדולי ישראל אמרו לי את זה בעצמם", אבל סירב לומר במפורש שהמועמד שלו מיוחסים המעשים החמורים הוא הרב עמאר. "כל ראש ישיבה מקבל מאה אלף דולר. אני לא יכול לפרט יותר מדי, אבל זה המצב", אמר.

דוד טולדנו: כל ראש ישיבה מקבל מאה אלף דולר. אני לא יכול לפרט יותר מדי

ב"כיכר השבת" נכתב שטולדנו תקף גם את יו"ר ש"ס, אריה דרעי: "מהיום שאבא שלי הגיש מועמדות עד היום, הפעם היחידה שהוא יצר אתנו קשר זה היה ביום שישי האחרון". הרב מרדכי טולדנו הוא חתנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל.

דוד טולדנו טען כי לכאורה, ש"ס אינה מתכוונת לתמוך בעמאר אלא ברב שמואל אליהו. לטענתו, דרעי אמר לאביו כי "מנוי וגמור עם הבית של הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן לעשות דיל עם הרב שמואל אליהו". לדבריו, אנשי הרב שטיינמן טוענים כי אינם יכולים לתמוך ברב טולדנו – מכיוון שאינו מקבל את תמיכת ש"ס ודרעי.

אנשיו של הרב עמאר ואנשיו של דרעי סירבו למסור תגובה לטענות.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?