אישור חלקי

שטרן יוכל להתמודד על תפקיד רב העיר ירושלים

מועצת הרבנות הראשית האריכה את תוקף תעודת הכושר של הרב אריה שטרן

13/10/2014 13:25

תגיות: הרב אריה שטרן ·  ירושלים ·  מועצת הרבננות הראשית ·  הסמכה לרבנות ·  הרב דוד לאו ·  הרב יצחק יוסף

הרב אריה שטרן, מועמד לרבנות העיר ירושלים. צילום: אריאל הורוביץ, ויקיפדיההרב אריה שטרן, מועמד לרבנות העיר ירושלים. צילום: אריאל הורוביץ, ויקיפדיה

מועצת הרבנות הראשית התכנסה אתמול לדיון חריג, כדי לאשר את התמודדותו של הרב אריה שטרן על תפקיד הרב הראשי לירושלים. לאחרונה התברר כי לרב שטרן אין תעודת רב תקפה – ולכן אינו יכול להתמודד על התפקיד.

בדיון שקיימה מועצת הרבנות הראשית אושר חידוש כושר הרבנות של הרב שטרן. ההחלטה, לפי nrg, תאפשר לו להתמודד על תפקיד רב העיר ירושלים. המועצה החליטה להאריך את תוקף תעודת ההסמכה לרבנות של שטרן, שניתנה בשנת 2009. הבחירות לתפקיד הרב האשכנזי של ירושלים ייערכו בשבוע הבא.

"רב ראשי לירושלים הוא מהמשרות החשובות בעולם הרבנות בישראל והודות למאמץ של חודשים רבים הצלחנו להביא לקביעת מועד בחירות“, אמר סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן. ”אני מקווה שכעת הדרך סלולה לבחירת רב ציוני דתי כרב ראשי לירושלים“.

שטרן, בן 69, הוא רב קהילת הר חורב בירושלים וראש מכון "הלכה ברורה". הוא הוכשר לראשונה לכהן כרב עיר לפני חמש

שבעה מתוך שישה עשר חברי מועצת הרבנות הראשית פסלו את עצמם מכל טיפול בנושא, בגלל ניגוד עניינים

שנים, לאחר שמועצת רבנים הכריזה עליו כמועמד הבלעדי של הציונות הדתית לרבנות העיר ירושלים.

כושר הרבנות של שטרן, מציין ynet, מתבסס על בחינה בעל-פה שערכו לו שלושה רבנים. הרבנים הראשיים לא מצאו כי הוא "גדול בתורה", כנדרש. מכאן, שלכאורה תעודת הכושר ניתנה לו בחוסר סמכות. מצד אחד הרבנות פטרה אותו מבחינות סדירות בכתב, ומצד שני לא הכירה בו כראוי להקלה זו.

שבעה מתוך שישה עשר חברי מועצת הרבנות הראשית פסלו את עצמם מכל טיפול בנושא, בגלל ניגוד עניינים: הרב הראשי דוד לאו ורב העיר תל אביב ישראל מאיר לאו – שהם אחיו ואביו של המועמד הרב משה חיים לאו; הרב הראשי יצחק יוסף ורב העיר חולון אברהם יוסף – גיסיו של המועמד הרב מרדכי טולדאנו; והרבנים יעקב שפירא, יהודה דרעי ושמואל אליהו, המתמודדים בעצמם בבחירות לתפקיד רב העיר ירושלים.

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?