מגייס בדמות חזיר

אחרי הפסקה – קמפיין החרד"קים חוזר

לאחר כמה חודשים של רגיעה, המאבק הציבורי נגד חרדים המתגייסים לצבא מתחדש

10/10/2014 12:23

תגיות: גיוס חרדים ·  חרד"קים ·  בני ברק ·  תקיפה

קטע מהפשקעוויל הקורא לבצע חרדקירי בחיילים חרדיםקטע מפשקעוויל הקורא לבצע חרדקירי בחיילים חרדים, שהופץ לפני כמה חודשים

"הם זקוקים לפרה חולבת, הם מחפשים בחורים כשרוניים, הם יודעים שגם אם את כאמא לא מאמינה בכישורים של יצחק, הרי שעם עוד קצת מוטיבציה אפשר להרים אותו לרמה גבוהה. אלא שבמקום להשקיע את זה בתורה, הם מעדיפים להשקיע את זה בלימודי בגרויות ואקדמיה, כיוון ששם יש הרבה כסף..."

בריכוזים חרדיים בישראל הופצו ערב סוכות מודעות, שבהן נכתבו בין השאר דברים אלה. מפיצי המודעות מעוניינים לחדש את המאבק נגד גיוס חרדים לצה"ל, תוך שימוש בכינוס הגנאי חרד"קים (חרדים קלי דעת) לחיילים החרדים.

ב"כיכר השבת" נכתב כי המודעות כוללות מסרים חריפים נגד חיילים חרדים ובפרט נגד חיילים שנשלחים לשכנע חרדים להתגייס. הן מציגות חייל חרדי עוטה כיפה שחורה ומגודל פיאות, שפניו הן פני חזיר.

המודעות מציגות חייל חרדי עוטה כיפה שחורה ומגודל פיאות, שפניו הן פני חזיר

בחלק אחר של המודעה נאמר כי "החרד"ק" מנסה להרשים בידיעות תורניות. גם בחלק זה נעשה שימוש בדימוי של חזיר, המציג את טלפיו כסימן לטהרתו. "הוא מנסה להרשים עם ידיעות מצחיקות מהגמרא, ממש כמו דבר אחר שפושט טלפיו ואומר ראו כשר אני, גועל נפש, פו!" נכתב במודעה.

ביום ראשון השבוע התפתחה תגרה אלימה בבני ברק, לאחר שקומץ חרדים הפריע לקבוצת קצינים שסיירה בעיר וכינה את אנשיה "חרד"קים". בחודשים האחרונים נרשמה רגיעה משמעותית במאבק בין המגזר החרדי והמתגייסים לצה"ל ומודעות הענק נגד המתגייסים לא פורסמו בריכוזים החרדיים. הרגיעה הגיעה בין היתר על רקע מאבק שניהלו חרדים ששירתו בצה"ל נגד מי שחשדו כי הם עומדים מאחורי הקמפיין.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?