מריבה בצור שלום

חרדים לראש עיריית קרית ביאליק: "כאן תהיה בית שמש"

קבוצת חרדים השתלטה על מבנה בית כנסת בעיר והקימה בו כולל. החרדים טוענים כי העירייה מתנכלת להם

18/09/2014 14:02

תגיות: קרית ביאליק ·  "אור ישראל" ·  צור שלום ·  כולל ·  אלי דוקורסקי ·  משטרה

בניין העירייה בקרית ביאליק. צילום: ד''ר אבישי טייכר, PikiWikiבניין העירייה בקרית ביאליק (צילום אילוסטרציה). צילום: ד''ר אבישי טייכר, PikiWiki

כ-40 חרדים תקפו ביום ראשון את ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי. החרדים קיללו את דוקורסקי, דחפו אותו, שפכו עליו מים וקראו "כאן תהיה בית שמש החדשה". התוקפים הם חלק מקבוצה שהשתלטה לאחרונה על בית כנסת בשכונת צור שלום בעיר והפכה אותו לכולל.

לפי דיווח באתר "בלינקר", לאחר כמה דקות הזעיקו עובדי הלשכה את השיטור העירוני. שוטרים ופקחים שהגיעו למקום עצרו ארבעה מהחרדים. העצורים שוחררו למחרת בתנאים מגבילים.

ב"כיכר השבת" נכתב כי עיריית קרית ביאליק מתנכלת לקבוצה, שסיימה לאחרונה בנייה של מבנה חדש שבו ישוכנו מוסדות "צור שלום" של קהילת "אור ישראל". המבנה כולל ישיבה, בית כנסת וכולל.

אחד מחברי הוועד של הקהילה אמר: "עד שהצלחנו לקנות מבנה במאות אלפי שקלים ושילמנו לאדריכל לאחר שמהנדס העירייה אישר את התוכנית, בא ראש העיר, תפס צד ופשוט התקשר למזכיר הקהילה ואמר לו, 'אם אתה לא מפנה את המבנה הזה –  אני

החרדים קיללו את דוקורסקי, דחפו אותו ושפכו עליו מים

מגיע עם טרקטור ושובר את המבנה'".

חברי הקהילה טוענים כי באו ללשכתו של דוקורסקי כדי למחות על עמדתו בנוגע למבנה, אך פקחי העירייה נהגו בהם באלימות. חברי ועד הקהילה טוענים כי העירייה מחתימה תושבים המתגוררים בסמוך למתחם על מכתב שבו הם מצהירים כי מבנה המוסד גורם להם לסבל. ראש העירייה הכחיש טענה זו.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, אמר ל"כיכר השבת": "לא יוצב בשום מקום ובטח בנכס של העירייה מבנה ללא היתר בנייה מהוועדה לבניין ערים קריות. הנהלת המוסד הביאה שני קרוואנים שהם רצו לבנות בשטח בית הכנסת השייך לעירייה, בית לרב, ללא שהוגשה בקשה לאישור. לכן הוריתי לפיקוח ולשיטור העירוני לפעול כדי להוציא את המבנה וכך היה".

לידיעה ב"בלינקר"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?