פלישה לפרטיות

תלונה למשטרה על דף הפייסבוק שמציג פתקים מהכותל

התלונה הוגשה על ידי לשכת רב הכותל, בגין חילול "מקום קדוש" ופגיעה ברגשות המבקרים במקום

09/09/2014 13:20

תגיות: הכותל המערבי ·  פתקים ·  פייסבוק ·  הרב שמואל רבינוביץ' ·  משטרה

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ'. צילום: Shmuelxq, wikipediaרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ'. צילום: Shmuelxq, wikipedia

לשכתו של רב הכותל הגישה למשטרה תלונה, בעקבות חשיפת דף הפייסבוק "פתקים שלקחתי מהכותל". בדף זה מועלים בקשות ווידויים אישיים שמנהליו הוציאו מבין אבני הכותל המערבי.

מנהל הדף מכנה את עצמו "עמוס, בן 41". לטענתו, הוא פועל בשם עקרון זכות הציבור לדעת.

רב הכותל, שמואל רבינוביץ', הביע זעזוע מפרסום הפתקים שהוטמנו בכותל בפייסבוק. "הטמנת פתקים בכותל היא מנהג עתיק", אמר רבינוביץ'. "חשיפת פתקי התפילה היא מעשה נבלה של הפרת הברית האינטימית שבין אדם לבוראו". הוא אמר עוד, "הכותל הוא מקום ציבורי, ועל כן אין דרך לאכוף כל העת את השמירה על פרטיות הפתקים. זוהי אחריותו האישית של כל אדם".

רב הכותל: חשיפת פתקי התפילה היא מעשה נבלה של הפרת הברית האינטימית שבין אדם לבוראו

הדף "פתקים שלקחתי מהכותל" קיים שנה, אבל במשך חודשים ארוכים היתה הפעילות בו מעטה. רק בשבועות האחרונים חידש הדף את פעילותו. מנהל הדף, עמוס, מקבל פתקים מגולשים. לאחרונה פנה לגולשים ירושלמים וביקש מהם להעביר אליו פתקים נוספים. רבים מהגולשים בפייסבוק שהתוודעו לקיומו של הדף הגיבו בזעם ואיימו בפנייה לרשויות החוק.

לפי ynet, עמוס הגיב בלגלוג ותהה כיצד תאתר אותו המשטרה. "אתה מנצל את המקום הכי קדוש בשביל לעג לאנשים חסרי ישע, שבסך הכל מציגים את חולשתם מול הדבר שהם הכי סומכים עליו. אתה מגלה את חולשתם ומשפיל אותם", כתב לו אחד הגולשים.

לידיעה ב-ynet



איך תוכל לפעול?