איך להתקדם

אחי החרדים, אתם מחפשים עבודה, לא לעבוד

מיכה שולם מספר באתר "חרדים 10" כי גם יוצאי כולל ללא תואר אקדמי או קשרים יכולים להתקדם בעבודה, אם יוכיחו חריצות וירכשו ניסיון

28/08/2014 13:06

תגיות: מיכה שולם ·  עבודה ·  כולל ·  משרות פנויות

יריד עבודה לחרדים 24072011 צילום ליאור מזרחי פלאש 90יריד עבודה לחרדים (צילום אילוסטרציה). צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

"אין לי תואר אקדמי, גם לי אין דוד או אבא מפורסם ומקושר ואני לא שייך למשפחה דור שלישי בפוליטיקה או בחברה מסחרית ידועה. עבדתי קשה כל החיים שלי", כותב מיכה שולם במאמר שבו הוא קורא ל"אחיו חרדים" לצאת לעבוד – ולא להסתפק בחיפוש עבודה.

שולם, בעלים של חברה לייעוץ עסקי ומרצה בתחום של הדרכת אנשי מכירות ושירות, כותב כי התפקיד הראשון שקיבל לאחר שהחליט לצאת מן הכולל היה סחיבת ירקות קלופים למטבחים מוסדיים.

בתחילת הדרך נאלץ לשכנע את הטבחים להשתמש בירקות, שנשמרו בשקים שהדיפו ריח לא נעים בגלל שימוש בחומר משמר. לאחר כמה חודשי עבודה, הוא כותב באתר "חרדים 10", החל לשטוף את הירקות ורק לאחר מכן הציג אותם לשפים. המכירות עלו פלאים והוא קודם. שלוש שנים חלפו והוא מונה לתפקיד ניהולי קטן בחברה אחרת – ומאז המשיך להתקדם.

כל אחד פותח עם הדקלום... 'בשכונה שלי אני סידרתי מכירת טיטולים מוזלת לאברכים' – ומיד מגיעה הדרישה לתפקיד ניהולי בכיר

שולם אומר כי לאחרונה שוחח עם צוות של ארגון חרדי העוסק בהכוונת חרדים למקומות עבודה. לדבריו, אנשי הארגון אמרו שיש לא מעט משרות פנויות המתאימות למגזר החרדי, אבל חרדים שפונים אליהם אינם מסכימים לקבל משרות אלה.

"המגזר החרדי לא מוכן לעבוד במשרות 'רגילות' או 'זוטרות'. כל אחד פותח עם הדקלום ש'דוד שלי הוא יושב ראש מטה הבחירות של דגל התורה', או 'בשכונה שלי אני סידרתי מכירת טיטולים מוזלת לאברכים' – ומיד מגיעה הדרישה לתפקיד ניהולי בכיר. עם שכר מפנק. ורכב. אה, וסלולרי על חשבון העבודה", אמר לו מנהל הארגון.

שולם פונה לקוראיו החרדים: "אל תלכו להיות מנקים בבנייני משרדים... תתחילו את העבודה הראשונה שלכם בתחום שאתם אוהבים ו/או חושבים שאתם מתאימים. ככה תוכלו ללמוד את התחום, לצבור ניסיון ולמשוך תשומת לב ככאלה שעשו משהו והצליחו בו... צאו לעבוד, לא לעבודה".

למאמר המלאאיך תוכל לפעול?