לא להתייצבות

האדמו"ר מסלונים אוסר על חסידיו להתייצב לצו ראשון

האדמו"ר ציין כי יתיר לחסידיו להתייצב בלשכות הגיוס רק בקבוצות

26/08/2014 16:23

תגיות: האדמו"ר מסלונים ·  צו ראשון ·  לשכות גיוס ·  האדמו"ר מוויז'ניץ ·  הרב שמואל אוירבך

האדמו''ר מסלונים, הרב שמואל ברזובסקי, באירוע לכבוד שחרור אסירי עמנואל 17.06.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90האדמו''ר מסלונים, הרב שמואל ברזובסקי, באירוע לכבוד שחרור ההורים מעמנואל שישבו בבית הכלא. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

רבי משה ברזובסקי, בנו של האדמו"ר מסלונים, הכריז כי תלמידי הישיבה של החסידות – שבראשה הוא עומד – צריכים להימנע מלהתייצב בלשכת הגיוס כשיקבלו צו ראשון.

ההכרזה, שנמסרה עם פתיחת זמו אלול – תקופת הלימודים שמראש חודש אלול ועד לימים הנוראים – מצטרפת לאיסור על התייצבות בלשכות הגיוס שהטילו האדמו"ר מוויז'ניץ והרב שמואל אוירבך.

ראש הישיבה הסביר כי ההוראה נמסרה בשם אביו האדמו"ר, הרב שמואל ברזובסקי. לדבריו, כיום נדרשים התלמידים להגיע לבדם ללשכת הגיוס. יש בחורים חלשי אופי שלא יעמדו בפיתוי, ולכן אין להתייצב לצו ראשון. הוא הוסיף כי בחורי הישיבה צריכים

בחורי הישיבה צריכים להימנע מלהתייצב בלשכת הגיוס, גם אם רצונם לקבל פטור

להימנע מלהתייצב בלשכת הגיוס גם אם רצונם הוא לקבל פטור.

האדמו"ר מסלונים הוביל ב-2010 את מאבקם של הורי בנות המגמה החסידית בעמנואל, שתמכו באפליה עדתית.

רבי ברזובסקי הוסיף שהתייצבות בלשכות הגיוס תותר רק אם הרשויות יאפשרו לצעירים להתייצב בקבוצות ואם הביקור בלשכה לא יכלול ראיון יחידני.

האתר "בחדרי חרדים" מציין כי עד עתה לא היתה בחסידות סלונים הוראה גורפת שלא להתייצב בצו הראשון. בעבר היתה הוראה שלא להתייצב. בהמשך נוסף לה סייג – על כל תלמיד להתייעץ בנידון עם משגיח הישיבה. כן נאמר בעבר, שגם מי שהסתבך או שצריך לצאת לחו"ל נדרש להתייצב.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?