רבנות בנסיגה

מנכ"ל רבני בית הלל: הרבנות – הגורם המרחיק ביותר את העם מהתורה

בכנס לרגל תשעה באב טען עוד הרב רונן נויבירט: "הגענו למצב שבדרכים לא דרכים הרבנות נלקחה מאתנו"

07/08/2014 19:34

תגיות: הרבנות הראשית ·  הרב רונן נויבירט ·  רבני בית הלל ·  הרב דוד לאו ·  הרב מיכה הלוי

טקס הצהרת האמונים של הרבנים הראשיים החדשים בבית הנשיא בירושלים. משמאל הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף הנשיא שמעון פרס והרב הראשי האשכנזי דוד לאו. 14-08-2013 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90טקס הצהרת האמונים של הרבנים הראשיים, אוגוסט 2013: משמאל הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, הנשיא (לשעבר) שמעון פרס והרב הראשי האשכנזי דוד לאו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

“הרבנות לא מחפשת היום את העם, ואני אומר זאת בצער. באופן אבסורדי, הרבנות הראשית היא הגורם המרחיק ביותר מהתורה במדינת ישראל. זה מה שיגידו לכם בציבור החילוני", כך אמר הרב רונן נויבירט, מנכ"ל ארגון רבני בית הלל, בכנס שהתקיים ערב תשעה באב.

הרב נויבירט השתתף בכנס של ארגון "אמונת חכמים" באוניברסיטת בר אילן. משתתפים נוספים היו הרב מיכה הלוי והרב אלישע אבינר. "אני לא מדבר על הרבנים הראשיים אלא על מי שעומד מאחוריהם. הגענו למצב שבדרכים לא דרכים הרבנות נלקחה מאתנו", הוסיף נויבירט.

לפי ידיעה באתר "כיפה", הרב נויבירט הדגיש שהדברים מכוונים כלפי הרבנות הראשית כגוף ולא נגד הרבנים הראשיים. “בחצי השנה האחרונה אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם הרב דוד לאו", אמר. "אנחנו לא מסכימים בכל סוגיה, אך יש לו בהחלט רצון

הרב נויבירט: אני לא מדבר על הרבנים הראשיים אלא על מי שעומד מאחוריהם

להתחבר לחברה הישראלית ולמה שמתרחש היום. בביקור במכללת אורנים הוא אמר שהרבנים צריכים להיות בכל מקום שבו מחפשים תורה. זו הליכה קדימה באופן משמעותי מצד הרבנות הראשית לעומת מה שהיה בעבר".

רב העיר פתח תקוה, הרב מיכה הלוי, יצא נגד דבריו של נויבירט. "ארגוני רבנים שמביעים עמדות כלל ציבוריות ולא שומרים על העמדות שהרבנות הראשית אומרת, פוגעים בה", אמר הלוי. "צריך להשפיע מבפנים. לא מדובר על רב כזה או אחר אלא על הרבנות הראשית ככלל. כפי שאנו מחזיקים ממשלה ללא קשר לזהות חבריה, כך אמור להיות גם בנושא הרבנות הראשית".

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?