צבע אדום רוחני

"יתד נאמן" יוצא נגד ההזדהות החרדית עם צה"ל

העיתון תוקף במאמר מערכת את ההתקרבות של הציבור החרדי לחיילי צה"ל בתקופת הלחימה בעזה

07/08/2014 19:26

תגיות: "יתד נאמן" ·  צוק איתן ·  צה"ל ·  הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן ·  חטיבת גבעתי

חייל מניח תפילין עם איש חב''ד, במבצע ''עופרת יצוקה'' ברצועת עזה. צילום'' מ. אלפסי, ויקיפדיהחייל מניח תפילין עם איש חב''ד, במבצע ''עופרת יצוקה'' ברצועת עזה (צילום אילוסטרציה). צילום: מ. אלפסי, ויקיפדיה

העיתון "יתד נאמן" יוצא נגד מה שהוא מכנה "סכנת ההתקרבות של הציבור החרדי כלפי צה"ל". במאמר מערכת המתפרסם היום תוקף העיתון "משתפי פעולה משולי הציבור החרדי שפועלים עם הצבא, תוך ניצול 'ההזדהות', להקים גדוד חרדי חדש".

"יתד נאמן" הוא ביטאונו של הפלג העיקרי של הציבור הליטאי, בראשות הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, שנחשב סובלני יחסית בכל הנוגע לגיוס. "תוך כדי הקרבות בדרום, אי אפשר היה להעלות את הדברים על הכתב! בזמן שהתותחים רעמו והחיילים היו תחת אש, כולם 'התגייסו למלחמה' ואחזו בנשק שיהודים מטיבים לסייף בו, התורה והתפילה", נכתב ב"יתד נאמן".

לפי העיתון, "בעיצומו של המבצע דיווחה התקשורת האלקטרונית: 'כך מסקרים החרדים את צוק איתן: נראה כי חלה התקרבות בין המגזר ללוחמים בשטח'... היו עיתונאים שהרחיקו לכת ודיברו על כך שהזעם החרדי על חוק הגיוס שכך כביכול, והציבור עבר ממתקפה להזדהות".

'אחת מחטיבות החי"ר של הצבא מנסה, באמצעות יזמים ורשמים הנקראים חרדים, להקים גדוד חרדי חדש'

"יתד נאמן" טוען, "זו טעות אופטית גסה, אבל זה חמור ביותר, אפילו אם זה רק נראה כך. זה חייב להפעיל אזעקת צבע אדום רוחנית! אסור שהטשטוש יחדור".

העיתון גם תוקף את הפרסומים על הקמת גדוד חרדי חדש בחטיבת גבעתי: "משתפי פעולה משולי הציבור החרדי שפועלים עם הצבא, ניצלו את 'ההזדהות'. כך למשל מנסה אחת מחטיבות החי"ר של הצבא, באמצעות יזמים ורשמים הנקראים חרדים, להקים גדוד חרדי חדש".

באתר "חרדים 10" מצוטט עוד המאמר מ"יתד נאמן": "הגלים הסוערים האלה חייבים להתנפץ על שובר הגלים. בשעה כזו כשמנסים לכפות עלינו, חובתנו לסתום כל פרצה ולחזק גם את החלשים יותר העלולים להתפתות, שעיקר המאבק הוא עליהם".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?