צניעות מסוכנת

שוטר ירה באשה מכת הטליבאן, שלא נשמעה לקריאותיו לעצור

האשה נפצעה ברגליה ופונתה לבית החולים שערי צדק. האירוע התרחש על רקע רמת כוננות גבוהה באזור הכותל המערבי

31/07/2014 20:25

תגיות: כת הטליבאן ·  הכותל המערבי ·  משטרה ·  יריות ·  שערי צדק

אישה חרדית בבית שמש עטופה שכבות ביגוד רבות ורעלה. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90אישה חרדית בבית שמש עטופה שכבות ביגוד רבות ורעלה (צילום אילוסטרציה). צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

אשה שהגיעה לעמדת הבידוק בכניסה לרחבת הכותל המערבי, כשהיא עטופה בשכבות רבות של שמלות ושמיכות, נורתה ברגליה על ידי שוטר שהוצב במקום.

השוטר טען כי האשה התקרבה לעמדה באופן חשוד. הוא קרא לה לעצור, אך היא המשיכה להתקדם. לדבריו, הוא ירה באוויר אך היא לא הגיבה. הוא ירה לעבר רגליה והשוטרים שהיו במקום השתלטו עליה.

האשה, בת 35, היא יהודייה המשתייכת לכת נשות השאלים ("נשות הטליבאן"), שמתהלכות כשהן עטופות בשכבות רבות של בד כחלק מתפיסת צניעות קיצונית. לאחר שנפצעה פונתה על ידי מד"א לבית החולים שערי צדק.

השוטר טען כי האשה התקרבה לעמדה באופן חשוד. הוא קרא לה לעצור, אך היא המשיכה להתקדם

המשטרה חוקרת את נסיבות הירי. האירוע התרחש על רקע רמת הכוננות הגבוהה שהוכרזה בכל אזור הכותל. ב"הארץ" מציינים כי תלמידי ישיבה סמוכה התבקשו שלא לצאת מהבניין. עדי ראייה סיפרו על שוטרים חמושים רבים שאבטחו את האזור.

המתח הביטחוני בירושלים גבוה מאוד בחודש האחרון והמשטרה תגברה משמעותית את כוחותיה בעיר. אתמול בערב שוב פרצו עימותים בעיסוויה ואל-עזרייה, בין צעירים שיידו בקבוקי תבערה ואבנים לבין כוחות המשטרה.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?