טרור נגד מדים

חדו"ש: חבל שרק בימי מלחמה נזכרים לטפל באלימות נגד חיילים חרדים

קיצונים חרדים תקפו חייל מילואים במדים שביקר את ילדיו בבית שמש

30/07/2014 18:25

תגיות: חייל מילואים ·  תקיפה ·  רמת בית שמש ב' ·  הרב אורי רגב ·  אריה דרעי ·  דב ליפמן

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgאלפי חרדים בתפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים נגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

חייל מילואים מנתיבות הותקף שלשום בערב על ידי חרדים בבית שמש. שני בניו של חייל המילואים נמצאים כעת אצל הוריו בבית שמש. כששוחרר לכמה שעות, הוא הגיע לבקר את משפחתו בעיר.

החייל התפלל בבית הכנסת הגר"א שברמת בית שמש ב'. לאחר שיצא מהתפילה החלו קיצונים לצעוק לעברו ולעבר ילדיו וניפצו את שמשות רכבו. מתנדב צוות הצלה – מד"א שהוזעק למקום, סיפר ל"בחדרי חרדים" כי כשהגיע למקום הבחין בחייל, באחיו ובשני ילדים. כמה קיצונים קראו לעבר החייל "שייגעץ" ו"נאצי". כשהמשטרה הגיעה למקום הקיצונים נמלטו.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, בירך את הפוליטיקאים החרדים שגינו בחריפות את האירוע ואמר: "באופן חריג אני בהחלט מסכים עם ח"כ אריה דרעי, שאמר שמדובר באירוע טרור שיש להילחם בו כמו שנלחמים בטרור". רגב ציין ש"חדו"ש מתריעה על האלימות נגד החיילים החרדים בבית שמש כבר חודשים ארוכים. חבל מאוד שרק בימי מלחמה נזכרים לטפל בה. אם

קיצונים קראו לעבר החייל "שייגעץ" ו"נאצי". כשהמשטרה הגיעה למקום הקיצונים נמלטו

אין דרך אחרת למנוע תקיפת חיילים חרדים, יש לבצע פטרולים קבועים של משמר הגבול בשכונה הקנאית רמת בית שמש ב'". רגב הביע תקווה "שגם לאחר המבצע ימשיכו דרעי, גפני וחבריהם לגנות תקיפה של חיילים חרדים על ידי קנאי העדה החרדית".

האתר News1 מדווח כי המשטרה עצרה חרדי בן 22 מבית שמש, בחשד שניסה לתקוף את חייל המילואים במדים. חייל המילואים לא נפגע בתקיפה. ממשטרת בית שמש נמסר כי החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

יושב ראש ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אמר: "היד שהורמה על חייל תיגדע". ח"כ דב ליפמן מיש עתיד בירך על גינוי האירוע על ידי ההנהגה החרדית, והדגיש שהתוקפים הם מיעוט שבמיעוט. עם זאת, ליפמן אמר: "אין המנהיגות החרדית הפוליטית יכולה לטעון לחפות מוחלטת. ההסתה הבלתי פוסקת נגד שירות בצבא אינה עוזרת לקירוב הלבבות ורק מחמירה את להבות ההסתה בקרב הקיצוניים".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?