אמת ואיומים

השר לשעבר פנחסי: רודפים אותי כי אמרתי שדרעי שיקר

לדברי פנחסי, יו"ר ש"ס דרעי תמך במאיר שטרית בבחירות לנשיאות, אבל טען שפעל לטובת ראובן ריבלין

מנהיג ש''ס לשעבר, אריה דרעי, בודק אתרוג במשקל 2 ק''ג במשרדו בירושלים 06.10.08. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90מנהיג ש''ס, אריה דרעי, בודק אתרוג במשקל 2 ק''ג במשרדו בירושלים. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

"מאז שחשפתי שאריה דרעי שיקר והצביע בעד מאיר שטרית בבחירות לנשיאות, אני סובל מרדיפות קשות", אומר הרב רפאל פנחסי, ממייסדי ש"ס. העיתונאי מוטי גילת ציטט בשבוע שעבר את פנחסי ב"ישראל היום": "יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, עבד על הציבור בעיניים – הוא תמך בשטרית ולא ברובי ריבלין״.

״אמרתי את האמת", אמר פנחסי לאתר "בחדרי חרדים". "בבחירות לנשיאות פגש אותי הרב אלי בן דהן (מהבית היהודי) ואמר לי שדרעי פנה אליו ואמר לו להצביע שטרית – כדי שיהיה מרוקאי במשכן הנשיא. אני התפלאתי ואמרתי לו: 'תראה אני חושב שצריך להצביע ריבלין'".

השר לשעבר פנחסי אמר כי יו"ר ש"ס הקודם, אלי ישי, "היה הראשון שיצא פומבית לתמוך בריבלין, אף על פי שנראה היה ששטרית הוביל בסיבוב השני. לכן כשדרעי צעק אחרי הבחירות שתמך בריבלין – אני לא חשבתי שזה מדויק. אני סיפרתי מה אריה אמר לבן דהן".

פנחסי: יש איומים שיעשו מכתב רבנים נגדי, כאילו אני נגד ש״ס

בעקבות פרסום הדברים, אמר פנחסי, נשלחו אליו הודעות מאיימות. לדבריו, "יש איומים שיעשו מכתב רבנים נגדי, כאילו אני נגד ש״ס. אני לא נגד ש״ס. אני הקמתי את ש״ס עוד לפני דרעי. אריה דרעי הצטרף אלי, אבל אני מכבד ומעריך את מועצת החכמים של ש״ס... אבל אני לא אוהב שקרנים, אני אוהב אמת... האמת שבבחירות האלה אריה לא אמר אמת, כי הוא אמר שהוא מצביע ריבלין בו בזמן שעבד מאחורי הקלעים לטובת שטרית״.

הרב פנחסי היה בין מייסדי ש"ס. הוא הקים את התנועה הספרדית הראשונה שהתמודדה בבחירות לרשויות המקומיות – בבני ברק. הוא גם היה חבר כנסת מטעם ש"ס, שר ומזכיר מועצת חכמי התורה.

בלשכתו של דרעי סירבו להתייחס לדברים. מהלשכה נמסר: "מפני כבודו של הרב פנחסי, לא נגיב לטענות שלו נגד יו"ר ש"ס".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?