נהגת פרובוקטיבית

נהגת הותקפה על ידי המון חרדי. שוטר סירב לעזור

חרדים תקפו נהגת שנסעה בשבת ליד מגרש הרוסים בירושלים, שוטר לא נענה לקריאות העזרה שלה

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaשריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת (צילום אילוסטרציה). צילום: David Fainstein, wikipedia

ג'ואנה חצבני, קריינית קול ישראל בערבית, אמרה שהותקפה על ידי חרדים כשנסעה ברכבה במגרש הרוסים בירושלים. החרדים, לדבריה, ניפצו את שמשות רכבה. שוטר שהיה במקום עמד מנגד ולא סייע לה, לטענתה.

התקרית אירעה בשבת האחרונה. חצבני נסעה באזור מגרש הרוסים ונתקלה בהמון חרדי שתקף אותה. חצבני תיעדה את ההתקפה על רכבה בטלפון הנייד שלה. בצילומים מהאירוע נראים חרדים שחסמו את דרכה של חצבני, הכו על חלונות מכוניתה וניפצו את חלקם והשליכו עליה קליפות גרעינים.

חצבני פנתה לשוטר שהיה במקום וביקשה את עזרתו, אך הוא סירב להיענות לה. "אני לבד בתוך האוטו ומרגישה שעושים

המשטרה: השוטר הסביר לנהגת כי כל עוד תצלם ותעורר פרובוקציה, לא יוכל לסייע לה

עלי לינץ', מפחדת על החיים שלי", אמרה חצבני לחדשות 10. לדבריה, היא בכתה כל הדרך לביתה במבשרת ציון.

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "הנהגת נקלעה למחאת חרדים וכוח יס"מ הדף את המפגינים ופינה נתיב נסיעה עבורה, כששוטר מסייע לה. עם זאת, בחרה הנהגת לשלוף מצלמה ולצלם את המפגינים, פעולה שהציתה את המחאה במקום. הנהגת סירבה להיענות לבקשת השוטר להפסיק לצלם והשוטר הסביר לה כי כל עוד תצלם ותעורר פרובוקציה לא יוכל לסייע לה. המשטרה מצרה על הדרך הפרובוקטיבית שבחרה הנהגת גם כלפי השוטרים, אשר פועלים לשירות תושבי העיר ומבקריה".

לידיעה בחדשות 10איך תוכל לפעול?