דרישה לא הולמת

היועץ המשפטי אסר על שלטי צניעות בקופות חולים

בעקבות פגישה בהשתתפות חדו"ש, משרד הבריאות דורש להימנע מתליית שלטים הדורשים ממטופלים לבוא בלבוש צנוע למרפאות הממוקמות בריכוזים חרדיים

שלט צניעות שנתלה בבית החולים לניאדושלט צניעות שנתלה בבית החולים לניאדו

קופות החולים נדרשות להסיר באופן מיידי את כל השלטים הדורשים ממטופלים לבוא למרפאות בלבוש הולם. שלטים אלה, שמכונים "שלטי צניעות", נמצאים בעיקר במרפאות הממוקמות בריכוזי אוכלוסייה חרדיים.

הדרישה נכללה במכתב מאמצע מאי, ששלחה לקופות החולים סמנכ"ל לפיקוח על קופות חולים ושירותי בריאות נוספים במשרד הבריאות. לפי המכתב, "במסגרת דיון שהתקיים אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ) עלתה סוגיית דרישות הצניעות (בדגש ללבוש 'הולם') בסניפי הקופה".

במכתב נאמר שבפגישה הוחלט כי "על קופת החולים להסיר כל שילוט שיש בו קריאה / הכוונה / דרישה ללבוש 'צנוע' בסניפי הקופה, ובכלל זה עליה להדריך את צוות העובדים כי אין להציב דרישה כזאת או להעיר למבקרים/ות על לבושם".

על קופת החולים להסיר כל שילוט שיש בו קריאה / הכוונה / דרישה ללבוש 'צנוע' בסניפי הקופה

בפגישה שבעקבותיה הופץ המכתב השתתפו נציגי חדו"ש, קולך והמרכז הרפורמי.

המכתב נשלח לאחר שבמשרד הבריאות התקבלה תלונה על שלט שהתנוסס שבמרכז הרפואי צאנז, בית החולים לניאדו: "לציבור המבקרים. בית החולים הינו מוסד דתי, הציבור מתבקש להקפיד על לבוש צנוע הכולל לבוש עם שרוולים, ללא מחשופים וללא מכנסיים קצרות".

ב"כיכר השבת" מציינים כי בעקבות התלונה ערך משרד הבריאות בדיקה, שבה התברר כי שלטים בנוסח דומה מוצבים במרפאות של קופות החולים בריכוזים חרדיים. בעקבות הממצאים התקיים דיון אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שבסיומו הדיון הוחלט לאסור הצבת שלטי צניעות.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?