מקרבים לישו

רבנים קוראים לא לשלוח ילדים לבי"ס קיץ בגלל מימון נוצרי

לדברי הרבנים, המיזם ממומן על ידי הקרן לידידות, שפועלת כדי ליצור השפעה מיסיונרית נוצרית בציבור הישראלי

הרב צפניה דרורי, הרב של קרית שמונה. צילום: הרב צפניה דרורי צילום yonielitzur, wikipediaהרב צפניה דרורי, הרב של קרית שמונה. צילום: yonielitzur, wikipedia

רבנים חרדים ורבנים מהציונות הדתית יוצאים נגד מיזם של משרד החינוך, בית הספר של החופש הגדול, בנימוק שהוא ממומן בחלקו על ידי הקרן לידידות, שמקבלת תרומות מנוצרים.

בימים הקרובים מתכוונים הרבנים להפיץ מודעות שבהן נכתב: "כל שיתוף פעולה עם הקרן הוא אסור ומסוכן, כיוון שמטרתו ליצור השפעה מיסיונרית נוצרית על הציבור בישראל".

אחד הרבנים השותפים לקריאה הוא הרב צפניה דרורי, רב העיר קרית שמונה. "הבעייתיות היא שהקרן עובדת על טיפוח קשר בין הנוצרים שיש להם מגמות למיסיון בקרב היהודים", אמר הרב דרורי לגלי צה"ל. לדבריו, "הם יודעים שעל ידי מעורבות של נוצרים בפרויקטים יהודיים, הם יצליחו לקרב יהודים לאמונה בישו".

על המודעה חתום, בין השאר, הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן. גם הרבנים הראשיים לשעבר, הרב מרדכי אליהו והרב

הרב דרורי: אסור ליהודים להשתתף בקייטנות, כי כך הן מחזקות את מגמותיהם של המיסיונרים

אברהם שפירא זכרונם לברכה, מוזכרים בה. שניהם התבטאו בעבר נגד הקרן. הרבנים אינם מסתפקים במחאה למשרד החינוך. הם קוראים להורים לחתום על עצומה ולא לשלוח את ילדיהם לקייטנות. "אסור ליהודים להשתתף בקייטנות, כי כך הן מחזקות את מגמותיהם של המיסיונרים", אמר דרורי.

ממשרד החינוך נמסר: "תוכני התוכנית גובשו על ידי גורמי המקצוע במשרד החינוך, והיא תפוקח ותבוקר על ידי המשרד". לדברי המשרד, המימון מהקרן יועבר רק לרשויות שיבקשו אותו כתוספת העשרה.

מהקרן לידידות נמסר: "צר לנו כי רבנים חשוכים הפועלים מתוך בורות ואינטרסים פוליטיים משחירים את דמותם של אלה המבקשים לחזק את ידינו ללא תמורה. במשך 30 שנות הארגון לא נעשתה ולו פעילות מיסיונרית אחת. הורים אשר אינם מעוניינים להשתמש בכספי הקרן, הניתנים כסל העשרה לילדיהם, יכולים לשלם עבור זה בעצמם".

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?