תג מחיר נגד ליברלים

צלבי קרס צוירו בבית כנסת קונסרבטיבי בירושלים

שלט בכניסה לבית הכנסת מורשת ישראל הושחת במגיני דוד שבמרכזם צלבי קרס

יזהר הס, מנכ''ל התנועה המסורתית בישראליזהר הס, מנכ''ל התנועה המסורתית בישראל

אלמונים ציירו מגיני דוד שבמרכזם צלבי קרס על שלט בכניסה לבית הכנסת הקונסרבטיבי מורשת ישראל בירושלים. מבית הכנסת נמסר כי זו אינה הפעם הראשונה שבה מצוירות כתובות נאצה במקום. לפי מנהלי המקום, הציורים, שנמצאו אתמול בבוקר, הם המקרה האחרון בשרשרת של מעשי ונדליזם שנעשו בבית הכנסת בימים האחרונים.

זהותם של מבצעי המעשה אינה ידועה. לפי אתר ערוץ 7, מכיוון שבציורים נעשית השוואה בין מגן דוד לצלב הקרס, אפשר להעלות את ההשערה כי למעשה היו אחראים ערבים.

אבל עורך הדין יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, אמר שמנהיגים יהודים אחראים לתקיפה. "הכתובות החמורות שצוירו בבית הכנסת הקונסרבטיבי במרכז ירושלים... מזכירות לנו שוב עד כמה פשעי שנאה הם מדרון חלקלק", אמר הס. "אלה שאתמול נתנו הצדקה משפטית מפורשת או מרומזת לפושעי 'תג מחיר',

יזהר הס: אלה שאתמול נתנו הצדקה משפטית לפשעי 'תג מחיר', נותנים היום הצדקה להתקפה על בתי כנסת ליברליים

נותנים היום הצדקה להתקפה על בתי כנסת ליברליים".

רב בית הכנסת, הרב אדם פרנק, אמר שהאירוע זעזע את חברי הקהילה, "אבל הוא צריך לזעזע את כל ישראל, ובעיקר את מנהיגיה ורבניה". לדבריו, "אותם רבנים המלמדים שנאה וזעם, במקום אהבת ישראל, צריכים לעסוק עכשיו בהתבוננות פנימית".

השחתת בית הכנסת הקונסרבטיבי היא רק האירוע האחרון בסדרה של אירועים דומים. בשבוע שעבר, ביום העצמאות, ציירו אלמונים מגיני דוד שבמרכזם צלבי קרס על דגלי ישראל שהתנופפו בשכונת קטמון בירושלים.

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?