שיעור פוליטי

אזהרה: מי שייעדר משיעור של דרעי לא יקבל כסף

תלמידי ישיבה שהשתתפו בפרויקט לימודים בחופשת הפסח טוענים שניסו לחייבם לבוא לשיעורים עם דרעי ועם הרב שלום כהן

מנהיג ש''ס לשעבר, אריה דרעי, בודק אתרוג במשקל 2 ק''ג במשרדו בירושלים 06.10.08. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90יו"ר ש''ס, אריה דרעי, עם אתרוג במשקל 2 ק''ג במשרדו בירושלים. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

בחופשת הפסח השתתפו כ-500 חרדים מאשדוד בפרויקט לימודי בישיבת "בין הזמנים" בעיר. הישיבה הבטיחה לשלם להם בעד כל שעת לימוד. ביום הלימודים האחרון בפרויקט, שהיה ביום ראשון השבוע, השתתפו נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, ויו"ר התנועה אריה דרעי.

בחורי ישיבה טענו אחר כך כי הם חויבו להגיע לשיעורים עם כהן ודרעי. לדבריהם, מנהלי הפרויקט איימו כי מי שלא ישתתף בשיעור יפסיד את כל הסכום שצבר בלימודים בחופשה.

את הפרויקט מימנה הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות. במסגרת הלימודים בישיבה, שנמשכו שלוש שעות ביום, צברו הצעירים נקודות. בתמורה הם יקבלו בין שמונה לעשרה שקלים לכל שעת לימוד.

בחור ישיבה שצבר יותר מ-40 שעות לימוד הגיב בזעם על ההודעה: "את הכסף של לימוד התורה תולים בהגעתו של פוליטיקאי?

תלמיד ישיבה: את הכסף של לימוד התורה תולים בהגעתו של פוליטיקאי?

חודש שלם ישבנו ולמדנו מרצוננו החופשי. פתאום מציבים לנו תנאים?"

תלמיד ישיבה אחר אמר לוואלה כי האיום הושמע לאחר שהתברר שרבים מהבחורים אינם מתכוונים להופיע בשיעורים של כהן ודרעי. "היו בחורים שכלל לא התכוונו להגיע ולבסוף הגיעו כי חששו שלא יקבלו את הכסף", אמר. לדבריו, הוא בא למקום שבו התקיים השיעור רק כדי להירשם ואז פנה ללמוד במקום אחר. "חבל שכפו עלינו להשתתף בשיעור הזה. זה הרס את כל הטעם הטוב", הוסיף.

מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות - אשדוד, סימונה מורלי, אמרה בתגובה: "האירוע של הרב כהן ואריה דרעי לא היה תחת חסותנו. איום זה, אם הושמע – לא יובא למימוש".

דובר ש"ס סירב להתייחס לטענות.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?