מהדרין מבית יוסף

המשטרה: להעמיד לדין את הרב של חולון אברהם יוסף

הרב חשוד כי אילץ בעלי עסקים שביקשו תעודת כשרות למהדרין לרכוש מוצרי מזון בכשרות בד"ץ שבבעלות משפחתו

הרב הספרדי של חולון אברהם יוסף ירושלים בשעור הלוויון של אביו מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בירושלים. 13-07-2013 צילום: יונתן סינדל פלאש 90הרב הספרדי של חולון, אברהם יוסף. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון, בחשד לניגוד עניינים והפרת אמונים במסגרת תפקידו זה. ההמלצה הועברה למחוז תל אביב בפרקליטות המדינה.

על פי החשד, הרב אברהם יוסף הנהיג מדיניות פסולה בתחום תעודות ההכשר, הן בתפקידו כרב העיר חולון והן בתקופה שבה היה הממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה, בין 2008 ל-2011. המשטרה חקרה חשד כי בעלי עסקים שחפצו בתעודות הכשר מסוג "מהדרין" אולצו לרכוש מוצרי בשר ומזון המצויים בפיקוחה של כשרות בד"ץ "בית יוסף". לפי החשד, על בעלי עסקים הופעל איום כי זכאותם לתעודת הכשר מהדרין תישלל, אם לא ייענו לדרישה זאת. בנוסף, ובניגוד להנחיות הרבנות הראשית, הרב יוסף לא העמיד חלופות ראויות לרשות

בעקבות פרסום על החקירה הסיר אברהם יוסף את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי

בעלי העסקים.

החקירה החלה בשנת 2012, בעקבות חומרים שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה ממשרד מבקר המדינה. לאחר שהחומרים נבחנו בפרקליטות המדינה, התקיימה חקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, להב 433. בחקירה נגבו הודעות רבות, נחקרו באזהרה מעורבים שונים ונתפסו מסמכים רלוונטיים.

ביולי האחרון, בעקבות פרסום בגלי צה"ל, הפכה החקירה לגלויה. בעקבות הפרסום הסיר אברהם יוסף את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי. לתפקיד מונה אחיו, הרב יצחק יוסף. שני הרבנים הם בניו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. המשטרה חושדת גם שהרב פעל גם לטובת בד"ץ בית יוסף, השייך לאחיו הרב משה יוסף ולמשפחה כולה.

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?