פתק מהצבא

האדמו"ר מוויז'ניץ: הפרו את צווי ההתייצבות של הצבא

באירוע עם חסידיו אמר הרב ישראל הגר כי אין להתייחס למכתבים שמגיעים מהצבא

הרב ישראל הגר, האדמו''ר מוויז'ניץ. צילום: שמואל כהנא, ויקיפדיההרב ישראל הגר, האדמו''ר מוויז'ניץ. צילום: שמואל כהנא, ויקיפדיה

האדמו"ר מוויז'ניץ, מבכירי המנהיגים החרדים, קרא לחסידיו להתעלם מצווי הגיוס ולהתייחס אליהם כאל "ניירות" בלבד. באירוע שהתקיים אמש אמר האדמו“ר, הרב ישראל הגר: "אנשים מסתובבים עם מבוכה ובלבול, יש גזירות קשות ונוראות כאן בארץ ישראל בענייני הצבא. הם שולחים מכתבים לבוא ולהתייצב בלשכת הגיוס, ואם לא מתייצבים – הם מאיימים לקחת לכלא. אנשים מקבלים מכתבים, צו ראשון, צו שני, צו שלישי. וכתוב שם שהילד שלהם צריך להתייצב, והם לא יודעים מה יהיה, וכבר חושבים הנה מגיעה המשטרה לקחת את בנם למעצר".

הרב הגר ייעץ לחסידיו להתעלם מצווי הצבא. "לא להתייחס כלל וכלל למכתבים שמגיעים מהם. שכל הורה יתייחס לצו כאילו הוא פתק פשוט, ולא להתייחס למכתבים של הצבא".

הם שולחים מכתבים לבוא ולהתייצב בלשכת הגיוס, ואם לא מתייצבים – הם מאיימים לקחת לכלא

חסידות ויז'ניץ היא אחת החסידויות הגדולות בישראל. האדמו"ר מוויז'ניץ הוא ראש הסיעה השלישית בחשיבותה באגודת ישראל ונציגו בכנסת, ח"כ אליעזר מוזס, היה סגן שר החינוך. בדבריו אמש חבר האדמו"ר מוויז'ניץ לסיעה הקיצונית בדגל התורה, אנשי הרב שמואל אוירבאך. מכיוון שרק מי שלא מתייצב בלשכת הגיוס נעצר, בעצם קריאתו של האדמו"ר יש קריאת תיגר על הצבא.

לפי ידיעה ב-nrg, האדמו"ר הוסיף: ”צריך לא להיבהל ולסמוך על הבורא עולם. הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל... גם כאן היום יתבטלו הגזירות ותתרומם קרן התורה בארץ ישראל... הם חושבים שהמלוכה והממשלה שייכת להם, שהם מנהלים את כל ארץ ישראל, אבל הם שוכחים שהמלוכה והממשלה לריבונו של עולם – לחיי העולמים, ורק אליו, ולא להם".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?