מימונה ללא נשים

באשדוד מדירים נשים גם מהמימונה

בהזמנה לאירוע לכבוד המימונה, שעליה הודפס סמל העירייה, נכתב: "הכניסה היא לגברים בלבד"

רחוב באשדוד. צילום: Ori~, wikipediaרחוב באשדוד (צילום אילוסטרציה). צילום: Ori~, wikipedia

ההזמנה לחגיגה לרגל המימונה באשדוד התייחסה רק לגברים תושבי העיר. בתחתית מודעת ההזמנה לאירוע, מדווח "הארץ", נכתב: "הכניסה היא לגברים בלבד".

על מודעת ההזמנה הודפסו סמל העירייה וסמלה של החברה העירונית למתנ"סים. עם זאת, מעיריית אשדוד נמסר כי היא לא נתנה חסות לאירוע. לטענת העירייה, הסמלים נלקחו ללא רשות משני הגופים.

על הפקת האירוע, שהתקיים אתמול בערב, הופקד חבר המועצה אברהם אמסלם, הממונה על המרכז למורשת בעיר. לאירוע הוזמנו בין השאר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שנעדר מהחגיגות, הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף ויו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי.

תושבים רבים זעמו על ההחלטה לסגור את האירוע בפני נשים. "כנראה אצל נציג מועצת העיר ורבני העיר האשה צריכה להישאר במטבח", אמר אחד התושבים. "עצוב שהדרת נשים משתלטת גם על אשדוד".

תושב אשדוד: כנראה אצל נציג מועצת העיר ורבני העיר האשה צריכה להישאר במטבח

קבוצת נשים תכננה להפגין מחוץ לאולם שבו התקיימו חגיגות המימונה. כעת שוקלות חברות הקבוצה להגיש תביעה ייצוגית על הדרה.

חבר המועצה אמסלם אמר כי עיקר האירוע הוקדש לסיום "שירת הבקשות", מסורת שבה מדי שבת פייטנים שרים את שירת הבקשות בבתי כנסת. באירועים אלה לא משתתפות נשים. אמסלם הוסיף כי הוא רחוק מהתופעה של הדרת נשים. "לנשים יש את כל הכבוד הראוי והייתי מוותר על האירוע הזה בעקבות מה שעשו ממנו, צר לי על כך", אמר. הוא ציין כי באירוע השתתפו כ-1,500 איש, מתוכם כמה עשרות נשים.

מעיריית אשדוד מסרו בתגובה: "העירייה אינה מקיימת אירוע מימונה. לכן אין מדובר באירוע עירוני של אגף האירועים והשימוש בסמלי העירייה והחברות העירוניות נעשה ללא אישור".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?