טובות בנותינו

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים: יש עשרות חרדיות בצבא

תת אלוף רחל טבת-ויזל מציינת כי הנשים החרדיות משרתות בעיקר בתפקידים טכנולוגיים ומוסיפה: "הייתי רוצה לראות יותר"

תת אלוף רחל טבת-ויזל, יועצת הרמטכ''ל לענייני נשים. צילום עצמי, ויקיפדיהתת אלוף רחל טבת-ויזל, יועצת הרמטכ''ל לענייני נשים. צילום עצמי, ויקיפדיה

אלפי נשים דתיות משרתות בצה"ל, אומרת יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תת אלוף רחל טבת-ויזל. לדבריה, הבנות הדתיות שמתגייסות לצבא הן המיינסטרים של החברה הדתית-הלאומית, "טובות בנותינו". ביחידות רבות בצבא "תראה נשים בכיסויי ראש ובחצאיות ארוכות". מחיל המודיעין, היא מוסיפה, יוצאים כיום רוב השידוכים במגזר הדתי.

בראיון ל-ynet לרגל החג אומרת טבת-ויזל שבצה"ל משרתות עשרות נשים חרדיות בתפקידים טכנולוגיים. לדבריה, החרדיות הן "קבוצה קטנה, במספרים הולכים וגדלים, הייתי רוצה לראות יותר".

טבת-ויזל תומכת בצמצום הפטור משירות, שניתן כיום לכל נערה המצהירה כי היא דתייה. "כל עוד החוק לא ישונה – אין

הבנות הדתיות שמתגייסות לצבא הן המיינסטרים של החברה הדתית-הלאומית

לצבא הרבה מה לעשות נגד המתחזות", היא אומרת. כאשה דתייה היא מקפידה לא לומר ולו מלה רעה על פוסקי הלכה האוסרים את השירות. עם זאת, היא קוראת לרבנים לבוא לצבא ולהתרשם מהנעשה בו, כדי להפריך את החששות.

רבנים משתמשים בסוגיית ההטרדות המיניות במסגרת מאבקם נגד שירות צבאי של נשים, אבל טבת-ויזל אומרת כי חלה ירידה במספר ההטרדות המיניות בצבא ("אחת משלוש? אצלנו זה אחת משמונה!"). מן העבר השני היא מבטיחה שגיוס מוגבר של חרדים לא יפגע במעמדן של החיילות בצה"ל. "נערכנו לזה שנים. לא תהיה הדרת נשים", היא אומרת.

לראיון ב-ynetאיך תוכל לפעול?