אסורה לבועלה

בית דין רבני אסר על אשה להתחתן עם המאהב שלה

גבר ואשה שניהלו רומן בעודם נשואים לאחרים לא יוכלו להתחתן, בעקבות עדויות של בני זוגם הקודמים

הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים. 05.10.08. צילום יוסי זמיר, פלאש 90הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בית הדין הרבני בחיפה קבע כי גבר ואשה שניהלו רומן בעת שהיו נשואים לאחרים, לא יוכלו להינשא זה לזה. האשה התגרשה מבעלה והגישה לבית הדין הרבני בקשה להתחתן עם בן זוגה החדש. אבל בעלה לשעבר ואשתו לשעבר של בן זוגה שלחו לבית הדין תמונות שצילמו חוקרים פרטיים, שבהן הם נראים נכנסים למכונית בשעת הבוקר, לאחר שבלילה הקודם צולמו נכנסים לביתה של האשה. בתמונות אחרות הם נראים מתחבקים ומתנשקים.

דייני בית הדין ביקשו לבחון אם התמונות מעידות על רומן שהתקיים בין השניים עוד כשהיו נשואים לבני זוגם. האשה הודתה שהיו ביניהם יחסים קרובים, וכי הכירה את בן זוגה כשעוד היתה נשואה לאחר, אבל עמדה על כך שלא התקיימו ביניהם יחסי אישות עד לגירושיה.

האשה הודתה שהכירה את בן זוגה כשהיתה נשואה לאחר, אבל אמרה שלא התקיימו ביניהם יחסי אישות עד לגירושיה

הדיינים לא יכלו לקבוע חד משמעית כי התקיימו ביניהם יחסי אישות, ובני הזוג לא הביאו הוכחות או עדויות קבילות כי לא קיימו יחסים אסורים – בעודם נשואים לאחרים.

כדי לאפשר לאשה להוכיח את דבריה הציע לה בית הדין הרבני לעבור בדיקת פוליגרף, אולם היא טענה כי אינה כשירה לעבור את הבדיקה עקב בעיה רפואית. אתר LawGuide מציין כי בית הדין ראה בסירובה הוכחה נוספת לחוסר אמינותה ואסר עליה להתחתן עם מאהבה.

בית הדין הוסיף כי אף שעדותם של העדים פסולה מכיוון שאינם שומרי מצוות, ואף שהתצלומים שהוגשו להן אינם מעידים באופן חד משמעי על קיום יחסי אישות, יש במעשי האשה משום מעשה כיעור, לכל הפחות. בית הדין פסק כי הם אינם יכולים להינשא, מאחר שאשה שבגדה הינה אסורה על בועלה.

לידיעה באתר LawGuideאיך תוכל לפעול?