שליחות בניגוד לחוק

משרד החוץ מתנגד לשירות אזרחי בבתי חב"ד בחו"ל

נציגי המשרד בוועדת שקד אמרו שאדם אינו יכול להישלח לחו"ל מטעם המדינה שלא דרך משרד החוץ

משמאל ראש תומכ''א תא''ל גדי אגמון, ח''כ איילת שקד וח''כ מאיר פרוש בישיבת ועדת שקד 18.02.2014 צילום: פלאש 90תא''ל גדי אגמון, ח''כ איילת שקד וח''כ מאיר פרוש בישיבה של ועדת שקד.  צילום: פלאש 90

ועדת שקד, המגבשת את החוק החדש לגיוס תלמידי ישיבות, הכירה בשליחות של כמאה אנשי חב"ד בבתי חב"ד בחו"ל כשירות אזרחי. הוועדה החליטה כי אפשר יהיה לכלול את המתנדבים בבתי חב"ד במסגרת היעדים השנתיים לגיוס חרדים, בתנאי שלא יפעלו בצפון אמריקה או במערב אירופה.

ערוץ 7 מציין כי על פי הסעיף שאושר, המימון השוטף של חסידי חב"ד בחו"ל יהיה על חשבון המינהלת לשירות אזרחי.

נציגי משרד החוץ שהשתתפו בדיוני הוועדה אמרו כי אין להכיר בפעילות של שלוחי חב"ד בחו"ל כבשירות אזרחי. לדבריהם, אדם אינו יכול להישלח לחו"ל מטעם המדינה שלא דרך משרד החוץ. האופציה היחידה שקיימת לגור בחו"ל תקופה ארוכה ולהתנדב שם, היא באמצעות אשרת תייר או אשרת עבודה

הוועדה אישרה שהמימון השוטף של חסידי חב"ד בחו"ל יהיה על חשבון המינהלת לשירות אזרחי

מהמדינה המארחת.

אנשי משרד החוץ הזהירו, שבסופו של דבר מי שיידרש לפעול כדי לחלץ את חסידי חב"ד מהכלא, אם יגיעו אליו, יהיו אנשי המשרד. "אנחנו מכניסים אנשים למקום שהם לא צריכים להיות בו על פי החוק המקומי", אמרו נציגי המשרד.

הוועדה החליטה גם ששירות הנשים בצה"ל לא יוארך בארבעה חודשים לפני 2016. עד לשנה זו, צה"ל יבחן את צורכי כוח האדם שלו בהתחשב בהחלטה לקצר את משך השירות של הגברים בארבעה חודשים ולהגביר את גיוס החרדים.

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?