חרדים נגד המסורת

שר החינוך פירון: "בגלל החרדים ישראל פחות יהודית"

בראיון לערוץ הכנסת תקף פירון את החרדים בעקבות העצרת נגד חוק הגיוס החדש

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrשר החינוך, שי פירון, נואם בכנס. צילום: כנס כיפה, flickr

שר החינוך, הרב שי פירון, תקף את החרדים ואמר: "החרדים יתנו את הדין בהיסטוריה היהודית על כך שבגללם מדינת ישראל היתה פחות יהודית".

הדברים נאמרו בראיון לתוכנית "חיידק פוליטי" של ערוץ הכנסת. פירון התייחס לעצרת המחאה נגד חוק הגיוס החדש, שבה השתתפו מאות אלפי חרדים ביום ראשון. "אם החרדים היו מצטרפים לחיים, היה נוצר פה שיח הרבה יותר עמוק ומדינת ישראל היתה הופכת להרבה יותר מסורתית. הבדלנות החרדית והתמונות שראינו אתמול רק מרחיקות את היהדות מהפרהסיה של מדינת ישראל", אמר פירון למראיינת, נחמה דואק.

בעצרת המחאה שהתקיימה בכניסה לירושלים קראו המפגינים פרקי תהילים, תקעו בשופרות, התפללו ויצאו בקריאה לכל בחורי הישיבות: אל תתגייסו לצה"ל.

הבדלנות החרדית רק מרחיקה את היהדות מהפרהסיה של מדינת ישראל

בחדשות 2 מציינים כי לטענת המפגינים, בעצרת השתתפו כ-600 אלף איש. במשטרה טוענים, מצד שני, כי מספר המשתתפים הסתכם בכ-300 אלף.

איציק ברנר, ממארגני העצרת, הדגיש כי מאות האלפים שנאספו בירושלים באו לבטא את הכאב שחשה החברה החרדית. "המספרים הגדולים מוכיחים בעד עצמם את עוצמת הכאב", אמר ברנר. "הציבור החרדי יצא מבתיו ומבתי המדרש כדי להביע את מה שמציק, שבמדינה יהודית הגענו לאן שהגענו".

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', קרא למפגינים להכיר בחובת הגיוס. "הם צריכים לדעת שיש שוויון בפני כולם וכל אחד צריך לשרת בצבא ולתרום תרומה לפריון העבודה", אמר.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?