יוצאים לגלות

ביטאון חסידי בעלז טוען: הכנות לירידת חרדים המונית

בידיעה הראשית של "המחנה החרדי" נכתב כי החלה היערכות ראשונית לקראת ירידה מארץ ישראל והתארגנות במרכזים יהודיים בעולם

האדמו''ר מבעלז, יששכר דב רוקח. צילום: טישיו, ויקיפדיההאדמו''ר מבעלז, יששכר דב רוקח. צילום: טישיו, ויקיפדיה

"המחנה החרדי", ביטאונו של הרבי מבעלז, טוען כי אם יתקבל חוק הגיוס החדש, הציבור החרדי צריך להיערך לירידה המונית. בכותרת הראשית של העיתון נכתב: "התפתחות דרמטית במגעים מאחורי הקלעים בין גדולי ישראל למול גזירת הגיוס האיומה היערכות ראשונית לירידה המונית מהארץ".

לפי הידיעה, מדווח "כיכר השבת", "החלה ההיערכות הראשונית, המסודרת, לקראת ירידה המונית מארץ ישראל והתארגנות במרכזים יהודיים בעולם".

העיתון מתייחס למפגש המשותף של מועצות חכמי התורה של אגודת ישראל, דגל התורה וש"ס, שדנו בחוק הגיוס וכותב כי "בכינוס ההיסטורי שהותיר חותם של שותפות הגורל והתלכדות כל שלומי אמוני ישראל, באה לידי ביטוי ההסכמה מקיר לקיר, כי אין מתקפלים למול כוונות הזדון של ממשל הרשע, ואם ראשי ממשל זה, בראשות לפיד ונתניהו וכל חבריהם, רוצים לדחוף את 

לפי העיתון, סנטורים אמריקנים הבטיחו סיוע בהשגת מעמד של פליטים לכל משפחה חרדית שתבקש להגר לארצות הברית

שומרי אמוני ישראל אל מחוץ לגבולות המדינה – הדבר ייעשה. כל היהודים החרדים יעזבו את ארץ ישראל ויותירו את החילונים במקומם, על כל המשתמע מכך".

"המחנה החרדי" מוסיף כי "קבוצת סנטורים אמריקנים שהוכנסה לפרטי הרעיון, הבטיחו סיוע בהשגת מעמד של פליטים לכל משפחה חרדית שתרד מישראל ותבקש להגר לארצות הברית. מגעים דומים מתנהלים גם עם מדינות נוספות בצפון אמריקה ובאירופה".

עם זאת, ביטאון חסידות בעלז מציין: "החוק עוד לא אושר סופית ודברים עוד פתוחים. גם כשלהט החרב כבר מונחת על הצוואר יש תמיד עוד מקום לתחינה ולתפילה, לזעקה לבורא עולם שיצילנו מידי הרשע שקמו עלינו לכלותינו בארץ ישראל, יותר מאשר בכל ארצות הגולה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?