רצח רבין חדש?

עו"ד חרדי מזהיר: לפיד יירצח על ידי חרדי

בשיחה ברדיו הזהיר עורך הדין דב הלברטל, כי הדה-לגיטימציה של שר האוצר על רקע חוק הגיוס תוביל ל"רצח רבין חדש"

שר האוצר יאיר לפיד וחברי סיעתו בישיבת הכנסת בה אושר תקציב המדינה לשנים 2013 - 2014 בקריאה שניה ושלישית (א). 29-07-2013 צילום: פלאש 90שר האוצר, יאיר לפיד, עם חברי סיעתו במליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

"הולך להיות רצח רבין חדש. יאיר לפיד יירצח על ידי חרדי", כך אמר אתמול עורך הדין החרדי דב הלברטל, שהתארח אצל אראל סג"ל בתוכנית "לא סותם ת'פה" בתחנת הרדיו גלי ישראל.

הלברטל התראיין בתוכנית על רקע הקרע בין חילונים לחרדים בעקבות החוק החדש לגיוס בני ישיבות. לדבריו, בשבת האחרונה התארח בביתו אברך חשוב, שאמר לו דברים ברוח זאת. "כיכר השבת" מציין כי הרב הלברטל לא אמר את הדברים בשם עצמו, אבל לדבריו "יש בהם הרבה מן האמת".

סג"ל, שנדהם מהדברים, אמר להלברטל: "אתה אומר פה פצצה. יכול להיות שיחכה לך פה רכב של השב"כ ביציאה מהשידור". הלברטל השיב: "לא יודע שב"כ, לא שב"כ. אני אומר מה שאמרו. אומר לי מישהו שאני באמת מחשיב אותו, שאנחנו

הלברטל: אין זה חריג לשמוע השוואות בין לפיד לעמלק, המן וקריאות אושוויץ כששמו מוזכר

לא רחוקים מזה. רצח לפיד יהיה רצח רבין הבא בתור".

בשיחה עם חדשות 2 הבהיר הלברטל, כי חש מחויבות להתריע מפני הקולות בחברה החרדית, שהולכים ונעשים אלימים בתקופה האחרונה.

"מאז תקופת רבין לא היה כאן מצב של סיכול מוקדם אידיאולוגי כמו שקורה עם לפיד, הוא מסומן בחברה החרדית", אומר הלברטל. לפי "גלובס", הלברטל מוסיף: "אין זה חריג לשמוע בימים אלה את ההשוואות בין לפיד לעמלק, המן וקריאות אושוויץ כששמו מוזכר. בפורים בוודאי הוא יוצג בדמותו של המן מודרני. לכן לא מן הנמנע שיקומו משוגעים שיחליטו לעשות מעשה.

"מתרחשת דה-לגיטימציה בלתי רגילה ללפיד באופן אישי", מוסיף הלברטל. "יש המון אמוציות בשטח החרדי, לכן הרגשתי שמוכרחים להתריע מפני דבר כזה".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"גלובס"איך תוכל לפעול?