לקראת "עצרת המיליון"

גולשים באתרים חרדיים: כך מכינים בקבוקי תבערה

החרדים נערכים להפגנה של רבבות מכל הזרמים, במחאה על חוק הגיוס החדש

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgאלפי חרדים בתפילת מחאה בירושלים נגד הכוונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

בציבור החרדי נערכים להפגנה גדולה, שבה ייצאו רבבות חרדים מכל הזרמים והחוגים למחות על החוק שמגבשת ועדת שקד לגיוס תלמידי ישיבה לצה"ל.

בתקשורת החרדית מכונה ההפגנה "עצרת המיליון" ומופיעים בה דיווחים על כוונות לפעולות אלימות. בדיווח ב"בחדרי חרדים" נכתב כי באתרי חדשות חרדיים פרסמו גולשים אנונימיים טוקבקים ובהם הוראות מדויקות להכנת בקבוקי תבערה.

תוכניות אלה תואמות הצהרות שהשמיעו חלק מהמנהיגים החרדים בהפגנות האחרונות. הרב דוד זיכרמן, מהדוברים הבולטים של "הפלג הירושלמי", אמר באחת ההפגנות: "יש לנו פלוגות של מתאבדים".

הרב דוד זיכרמן מ'הפלג הירושלמי': 'יש לנו פלוגות של מתאבדים'

בחודש שעבר הפגינו אלפי חרדים נגד חוק הגיוס החדש ואמרו כי בני הישיבות יעשו הכל – "עד המוות, כולל מוות" – אם ינסו לגייס אותם בכפייה. חלק מהמפגינים רקדו מול כוחות המשטרה ולא נסוגו גם כשהופעלו זרנוקי מים לפיזור ההפגנות. "נלך כולנו לכלא", אמר אחד המפגינים. "נילחם על זכותנו ללמוד תורה בארץ ישראל".

עם הפרסום על ההפגנה הגדולה המתוכננת, נראה כי בקרב הציבור החרדי יש מי שמתכנן מהלכים מסוכנים. עם זאת, חברי הכנסת של יהדות התורה מקפידים להתנער מ"הקומץ הקיצוני", כהגדרתם, המאיים להבעיר את רחובות ירושלים.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?