אמת מקצועית

הרמטכ"ל נגד חוק הגיוס: כולם צריכים לשרת

לדברי בני גנץ, ועדת שקד יצרה אפליה בין מגזרים שונים באוכלוסייה

הרמטכ''ל בני גנץ. צילום: דובר צה''ל, flickrהרמטכ''ל בני גנץ. צילום: דובר צה''ל, flickr

הרמטכ"ל, בני גנץ, סבור שוועדת שקד, המגבשת את החוק החדש לגיוס חרדים, יצרה אפליה בין מגזרים שונים בכל הקשור לגיוס לצה"ל. לדברי גנץ, לפי החוק החדש מרבית החרדים לא יגויסו. "אי אפשר להגיד זה ישרת וההוא לא. הצגנו בפני הוועדה את התמונה המלאה", אמר גנץ.

הרמטכ"ל אמר גם, שצמרת צה"ל ביטאה בוועדת שקד עמדה אחידה: כולם צריכים לשרת, או בצה"ל או בשירות אלטרנטיבי. "הצגנו את התמונה המלאה, כולל קיצור השירות לבנים והארכת שירות לבנות ולחיילי ישיבות ההסדר, הוספת חרדים וביטול היחידות שמחוץ לסד"כ (מאות חיילים בחובה, שמשרתים כמורות חיילות, שוטרים, פקידים במשרד הביטחון ועוד). אנחנו מציגים את האמת המקצועית שלנו, אבל אנחנו

גנץ: אי אפשר להגיד, זה ישרת וההוא לא

לא מצביעים במליאה אלא הדרג הפוליטי", אמר גנץ.

בכיר בצה"ל הביע דאגה ממסקנות ועדת שקד וטען כי אינו רואה מימוש של השוויון בנטל. "אמרנו לחברי הוועדה: אל תשחקו משחקים – כולם צריכים לשרת. אי אפשר להגיד שלא שמעו אותנו", אמר הבכיר.

לפי ynet, חוק הגיוס אמנם אושר בוועדת שקד, אבל צפויים דיונים נוספים עם נציגי אכ"א בסוגיות שעוד נותרו פתוחות, כמו הארכת משך השירות של נשים. לטענת הצבא, מלבד העובדה שהחוק לא יביא לגיוס רוב תלמידי הישיבות, קיצור השירות של בנים בארבעה חודשים, שייכנס לתוקף בשנה הבאה, ייצור פערי כוח אדם הנאמדים באלפי חיילים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?