המה כרעו נפלו

האדמו"ר מסאטמר: עברנו את אושוויץ, נעבור את הציונים

אחד מראשי ישיבת קול תורה, הרב שמואל דויטש: אולי יהיו הרוגים

כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. 24022013. צילום נתי שוחט פלאש 90כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם וייערכו הפגנות המונית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

האדמו"ר מסאטמר, שבא לביקור בישראל, תקף במוצאי שבת את החוק לגיוס תלמידי הישיבות ואת ההחלטה להטיל סנקציות פליליות על משתמטים. "איננו פוחדים או חוששים ממכות ומהלקאות", אמר האדמו"ר לפי "כיכר השבת". "איננו חוששים גם לשבת ב'תפיסה' (בית הסוהר). אנו מוכנים לכך, עד מסירות נפש ממש. העם היהודי בגלות כבר הרבה יותר מזה. "עברנו אינקוויזיציה ואת אושוויץ, אך נוכחנו לדעת שנצח ישראל לא ישקר. אנחנו מכריזים מדן ועד באר שבע, בכל ארץ ישראל, תהיה לנו מסירות נפש ולא נלך לשום מקום שמטרתו לעקור יידישקייט ולעבור על הדת".

האדמו"ר נשא דברים לאחר טקס הכנסת ספר תורה, והתייחס לחוק לגיוס בני הישיבות ולהחלטה להטיל סנקציות פליליות על משתמטים. "תורה, תורה הקדושה, הכנסנו אותך הערב כאן לבית המדרש", אמר האדמו"ר. "אנחנו מבטיחים לך, לא נתנתק ממך לעולם. אין אף אחד בעולם שיוכל לנתק אותך מאתנו. אנחנו קשורים אל התורה בכל נימי חיינו, בשס"ה גידינו ורמ"ח איברינו".

רשעי ישראל יקבלו מפלה בדיוק כמו המן הרשע, תשועתם היתה לנצח ותקוותם 'בכל דור ודור' – גם בדורנו

האדמו"ר אמר גם: "יתקיים בהם (השלטון הישראלי) בקרוב המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד. רשעי ישראל יקבלו מפלה בדיוק כמו המן הרשע, תשועתם היתה לנצח ותקוותם 'בכל דור ודור' – גם בדורנו. עכשיו חודש אדר, ידוע שבחודש אדר קיבלו כלל ישראל את התורה מרצון ומאהבה".

גם רבנים בכירים אחרים ממשיכים לתקוף בחריפות את חוק הגיוס. הרב שמואל דויטש, מראשי ישיבת קול תורה בירושלים, נאם אתמול בכנס ידידי הפלס. לפי האתר שטיבל, הרב דויטש אמר בין השאר: “אפשר שהארץ תהפוך למקום סכנה, ונצטרך כולנו ללכת לגלוּת... יכול להיות שזה מה שנצטרך לעשות, ויכול להיות שנצטרך למסור את הנפש – ויכול להיות שיהיו הרוגים”.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"שטיבל"איך תוכל לפעול?