את מי מעניין השוויון בנטל?

פרוש: בלי לימוד תורה עדיף שלא תהיה ישראל

בראיון לערוץ 7 יוצא חבר הכנסת מיהדות התורה נגד החלטת בג"ץ להפסיק את תקצוב הישיבות שבהן לומדים תלמידים שגיוסם נדחה ומבהיר: אנחנו כאן כדי להציל את עולם התורה

מאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipediaמאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipedia

חבר הכנסת מאיר פרוש תוקף בראיון לערוץ 7 את החלטת בג"ץ להפסיק את תקצוב הישיבות שבהן לומדים תלמידים שגיוסם נדחה. "הייתי מצפה שבג"ץ יטפל קודם כל בנושאים הבוערים והכואבים במדינת ישראל", אומר פרוש. "הייתי רוצה לראות איך בג"ץ מפחית את תקציב המדינה בבתי ספר ממלכתיים, שבהם לוקחים מספריים וחותכים אוזן לתלמיד או למורה, בתי ספר שמחנכים לצערי דור שלא יודע להיות יהודי. בזה הייתי מצפה שבג"ץ יטפל".

פרוש, ששוחח השבוע עם ראש הממשלה על החוק החדש לגיוס חרדים, אומר שלפי ההסכם הקואליציוני יינקטו נגד חרדים שאינם מתגייסים סנקציות כלכליות – ולא פליליות.

"לא אגיד שסנקציות כלכליות מנחמות אותנו – זה כמו להוריד לנו יד או רגל ולהשאיר ילדים בלי לחם וחלב", הוא טוען. "אבל שיכניסו בחורים מהציבור החרדי לבית הסוהר על לימוד תורה, זה לא יעלה על הדעת. במדינה שבה יהודים מחזיקים באדמה בגלל שהתורה נתנה לעם היהודי יכניסו לכלא על לימוד תורה? אם

שיכניסו בחורים מהציבור החרדי לבית הסוהר על לימוד תורה, זה לא יעלה על הדעת

לא יודעים לשמר את התורה ולאפשר ללמוד תורה, עדיף שלא תהיה מדינת ישראל".

כשנשאל אם יהדות התורה תיכנס לממשלה במקרה שיש עתיד תפרוש ממנה אומר פרוש: "אנחנו לא מחכים לשבת על כיסא בממשלה. ממש ממש לא. העניין כרגע הוא להציל את עולם התורה והישיבות. צריך לנסות ולהציל מה שאפשר ולמנוע כמה שאפשר את הפגיעה בציבור החרדי".

פרוש אומר כי לדעתו, הקרע בין מגזרים שונים בחברה בסוגיית גיוס החרדים הוא מלאכותי. "הדוגמה לכך היא מאתמול. בישיבה חסויה של ועדת חוץ וביטחון ישבו חברי כנסת, שר הביטחון והרמטכ"ל ואפילו פעם אחת לא הזכירו ולו במשפט אחד את עניין גיוס בחורי הישיבות. זה לא מעניין אף אחד – גם לא את ראשי הביטחון בישראל".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?