מחיר הדם

אליעד שרגא: מבני ברק לא יוצאות לוויות

יו"ר התנועה לאיכות השלטון אומר בראיון ל"כיכר השבת", כי נטל הגיוס צריך להתחלק בין כל אזרחי ישראל

כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. 24022013. צילום נתי שוחט פלאש 90כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות תיפתח מלחמת עולם וייערכו הפגנות המונית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"המטרה שלנו היא שחרדים יתגייסו", אומר עורך הדין אליעד שרגא בראיון ל"כיכר השבת". "אני חושב שאין ברירה מהתוצאה שחרדים בסופו של יום יתגייסו. חרדים הם חלק מהמדינה הזאת, הם חיים פה, הם שווי זכויות, אז חרדים יהיו בסופו של יום שווי חובות. אין שום סיבה שאני וששת ילדי נצטרך ללכת לצבא ואתה ושמונת ילדיך תשבו בישיבה".

שרגא, יושב ראש התנועה לאיכות השלטון, היה בין מגישי העתירות לבג"ץ בנושא גיוס החרדים. בראיון ל"כיכר השבת", הוא אומר דברים קשים ונוקבים על האפליה בין חילונים לחרדים. "אני שולח תנחומים למשפחתו של סרן טל נחמן, שנהרג בפעילות בעזה. מחיר הדם הכבד והנורא שאזרחי מדינת ישראל משלמים במשך השנים צריך להתחלק בין כל שכבות האוכלוסייה".

חרדים הם חלק מהמדינה הזאת, הם שווי זכויות, אז חרדים יהיו בסופו של יום שווי חובות

שרגא מוסיף: "אני לא רואה שלוויות צבאיות יוצאות לא מבני ברק ולא ממאה שערים. אם זה נקרא להיות שותפים לגורל, ואם זה נקרא להיות אחים לאותה אומה, אני לא יודע אפליה מהי, בין אחים שאחד מקבל רק זכויות והשני יש לו באמתחתו חובות וזכויות, יותר חובות מזכויות".

"אני אומר שמבני ברק לא יוצאות לוויות, כן, לצערי הרב", מחדד שרגא. "תכלס, אנחנו לבד משלמים את מחיר הדם ואתם לא, זה הכל. ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?