דמעות כאב

צביקה כהן: סנקציות על מוסדות שלא יקבלו ספרדיות

סגן ראש עיריית ירושלים, האחראי על החינוך החרדי בעירייה, מתחייב להיאבק בתופעה של אפליית תלמידות בשל מוצאן

סגן ראש עיריית ירושלים, צבי כהן מש''ס. 21112013 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90סגן ראש עיריית ירושלים, צבי כהן מש''ס. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"במשמרת שלי לא אתן שתישאר אפילו בת אחת בבית. אני מתריע מראש, סמינר שלא יעמוד מעתה בכללים אפעיל נגדו את כל הסנקציות האפשריות. לא יעזרו שום לחצים מול דמעה של ילדה ושל משפחתה", אומר סגן ראש עיריית ירושלים, צביקה כהן.

כהן, סגן ראש עיריית ירושלים והאחראי על החינוך החרדי בעיר, אומר ל"כיכר השבת" כי נחשף לכמה מקרים של סירוב לקבל תלמידות לבתי ספר, בגלל זהותן העדתית. "נוכחתי לדעת כי בנות של אברכים יראי שמים לא מתקבלות למוסדות חינוך בשל מוצאן", הוא אומר.

מדובר במצב בלתי נסבל של דיני נפשות, ללא סיבה מוצדקת

כהן מספר כי הוא מנסה למצוא פתרונות לתלמידות ספרדיות הסובלות מאפליה. זה שנים שתלמידות ממוצא ספרדי המסיימות כיתה ח' אינן מתקבלות לסמינרים. "קיבלתי במשרדי עשרות הורים עם בנותיהם כשעיניהם דומעות מכאב ומעלבון", אומר כהן, איש ש"ס.

לדבריו, הוא קיים עשרות ישיבות עם הגופים המקצועיים בעירייה ובמשרד החינוך בניסיון למצוא פתרון של קבע לבעיה. "אני בוחן את האפשרויות המונחות על שולחני ובכוונתי לקבל החלטה לאחר התייעצות עם יו"ר ש"ס, אריה דרעי", אומר כהן. "מדובר במצב בלתי נסבל של דיני נפשות, ללא סיבה מוצדקת".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?